Політика

Уряд не відмовився від плану протягти “бюджет знищення культури”, – В’ятрович

0

Попри шквал обурення і провал першої спроби протягнути через парламент “бюджет знищення культури”, уряд не відмовився від руйнівних планів.

Про це у себе в Facebook повідомив народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович.

“У новому варіанті змін до бюджету урядовці дещо зменшили скорочення видатків на Український фонд культури і Український інститут книги (хоча все одно скорочують ці важливі культурні програми в півтора рази). Але по більшості інших програм у галузі освіти, культури, науки, політики пам’яті – жодного прогресу. Їх фінансування скорочується в рази, а то й на всі 100%”, – написав В’ятрович.

“Думаєте, погром гуманітарної сфери необхідний, бо більше ніде взяти кошти? Зовсім ні! Погляньте – більша частина цієї таблиці – це освітні, культурні, наукові програми. Які уряд практично знищує. Економія при цьому становить “аж” 2,87 млрд гривень. Більше половини цієї суми – субвенція на доплати шкільним учителям! Нищення решти програм у сумі дає 1,26 млрд”, – зауважив В’ятрович.

“А вгорі в жовтій заливці – чотири “недоторканих” структури з величезними бюджетами, які або отримують символічні скорочення, або, як МВС, навіть збільшення видатків. Скорочення бюджету МВС усього на 1,3% дозволило б узагалі не чіпати ні копійки з 1,26 мільярдів усіх наведених гуманітарних програм! Або ще простіше. Загальні скорочення по всіх статтях бюджету в цій таблиці – менше 3 мільярдів. Уряд міг би отримати ту саму суму, рівномірно скоротивши всі ці статті лише на 3%”, – пояснив депутат.

Питання не в грошах, а в пріоритетах і цінностях, наголосив він.

Депутати не підтримають бюджет доти, доки скороченням видатків на освіту, науку й культуру прикриватимуть кошти на утримання силовиків та апарату центральної влади, попередив В’ятрович.