Суспільство

Усі опорні лікарні Чернівецької області витратили на закупівлі ліків втричі менше, ніж всього один госпіталь МВС

0

Опорні лікарні Чернівецької області витратили на коронавірусні закупівлі втричі менше, ніж Центральний госпіталь МВС – 38,3 млн гривень, передає ІнфоРезист. Про це повідомляє у своєму матеріалі неурядова міжнародна організація Transparency International Dozorrо, яка моніторить публічні закупівлі в Україні.

Як виявили в Dozorrо, найбільшим покупцем за коронавірусною процедурою (спрощена процедура без проведення публічного конкурсу) стало МВС. При цьому за весь час у Центральному госпіталі МВС лікування проходили три десятки заражених коронавірусом. Підпорядковані міністерству структури уклали угод більш ніж на 600 млн гривень.

За аналогічний період опорні лікарні та комунальні заклади Києва витратили на закупівлі суму, яка більш ніж у 2 рази менша – 230 млн гривень. На закупівлі МВС припало більше 14% усіх витрачених на боротьбу з COVID-19 грошей. За даними Dozorrо, ця сума перевищує витрати 171 опорної лікарні з 18 областей.

Правоохоронці купували засоби захисту, дезінфекційне та медичне обладнання. Наголошується, що значна частина витрат припадає на діяльність підлеглих главі МВС Арсену Авакову медустанов. Вони повинні обслуговувати лише колишніх і нинішніх працівників МВС.

На оснащення медичним обладнанням та необхідними засобами в МВС витратили близько 217 млн гривень – більше третини від загальної суми. У той же час в МОЗ повідомили, що при виявленні симптомів коронавірусу, правоохоронці госпіталізуються не до підпорядкованих МВС закладів, а в інші лікарні.

Головним постачальником індивідуальних засобів захисту для МВС є підприємство «Форт», яке підпорядковане МВС. Більше чверті всіх витрат міністерства на коронавірус перейшло на рахунки “Форту” – близько 154 млн гривень.

Як раніше повідомляло “Слідство.Інфо”, «Форт» продав Центру обслуговування підрозділів Нацполіції України 1800 багаторазових масок-респіраторів за завищеними цінами. Респіратори були закуплені за 4,7 тисячі, при тому, що раніше на ці ж респіратори у цього постачальника витрачалося на 15% менше.

У МВС таку ситуацію з витратами пояснили тим, що правоохоронці знаходяться в зоні ризику. Підпорядковані міністерству медичні заклади підготували більше тисячі ліжко-місць для колишніх і нинішніх співробітників МВС.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні було виявлено 948 випадків зараження коронавірусом.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist