Суспільство

Уткін: Починаючи із заяви Терешкової та після цього за місяць дуже сильно рейтинг Путіна жахнувся

0

Російський журналіст і телекоментатор Василь Уткін вважає, що рейтинг президента РФ Володимира Путіна знижується через бажання внести зміни до конституції та залишитися у владі. Таку думку він висловив у програмі “БАЦМАН” головної редакторки видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Він нагадав, що 10 березня депутатка Держдуми РФ Валентина Терешкова від “Единой России” запропонувала внести в законопроєкт про зміни в конституцію РФ поправку про обнулення президентських строків.

“Стільки я про неї всього читав, стежив за нею завжди, і ось так підвела мене бабуся, засмутила, розчарувала. Ну ось приблизно починаючи з Терешкової і після цього за місяць дуже сильно рейтинг жахнувся”, – сказав Уткін.

Він вважає, що у плані ставлення до свого керівництва росіяни та українці схожі.

“Так чи інакше ми всі пострадянські люди. Я думаю, що стосовно цього Україна і Росія дуже близькі. Тому що, наприклад, середньоазійські люди теж пострадянські, але, звичайно, вони інші стосовно цього. Я не думаю, що, припустімо, в історії вашої країни був момент, коли люди вважали, що ними править ідеальний правитель”, – сказав журналіст.

Він вважає, що і українці, і росіяни вміють ставитися до влади “загалом скептично”.

Говорячи про падіння рейтингу Путіна, Уткін припустив, що останнім часом у РФ стало більше людей, які під час опитувань не бояться говорити, що влада не подобається.

“Зараз зміна відбулася не стільки щодо нашого президента, скільки в тому, що змінився тренд: чи варто про це говорити вголос, чи варто це визнавати… Часто говорили, що цифра рейтингу Путіна не може бути такою в реальності, тому що вона відображає передусім те, що люди не готові говорити про те, що їм не подобається Путін”, – зазначив Уткін.

Уткін: Багато хто почав дивитися на Путіна як на “кульгаву качку”. Читайте повну версію інтерв’ю

У січні 2020 року рейтинг довіри Путіну впав до 35%, показали результати опитування “Левада-центру”. За останні два роки рейтинг довіри президенту РФ обвалився майже удвічі – у грудні 2017 року він становив 60%, повідомили “Ведомости”. На думку глави “Левада-центру” Льва Гудкова, тривалий спад “свідчить про стійке роздратування росіян і втому від президента”. Рейтинг довіри продовжив зниження, і в березні знизився до 28,3% – до мінімуму за 14 років, повідомив Всеросійський центр вивчення громадської думки, який проводив опитування. Водночас рейтинг схвалення діяльності Путіна вищий – наприкінці квітня він становив 59%, але це теж історичний мінімум.

Путін обіймає посаду президента з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.

Зараз у РФ обговорюють внесення поправок до конституції про обнулення президентських строків Путіна. Згідно з поправкою Терешкової, строків, що президент уже обіймав, після змінення основного закону не враховуватимуть і Путін зможе знову балотуватися на цей пост, відлік його строків почнеться заново.

16 березня Конституційний суд РФ визнав закон про поправку до конституції таким, що відповідає конституції, рішення мають затвердити на референдумі. Його було заплановано на 22 квітня, але у зв’язку з пандемією коронавірусу Путін переніс голосування на невизначений термін.