Суспільство

В Україні збудують сховище для перероблених у Росії радіоактивних відходів

0
Державне агентство України з управління зоною відчуження затвердило проєкт будівництва сховища для проміжного зберігання радіоактивних відходів, які повертатимуться з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження.

«Відповідно до генерального плану сховище буде побудовано на комплексі виробництв «Вектор». Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років», — йдеться у повідомленні.

Наразі готується документація для оголошення тендеру.

Відповідно до міжурядової угоди про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року Україна повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Згодом держагенство видалило пост у фейсбуці.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16