Суспільство

В Україні збудують сховище для перероблених у Росії радіоактивних відходів

0
Державне агентство України з управління зоною відчуження затвердило проєкт будівництва сховища для проміжного зберігання радіоактивних відходів, які повертатимуться з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження.

«Відповідно до генерального плану сховище буде побудовано на комплексі виробництв «Вектор». Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років», — йдеться у повідомленні.

Наразі готується документація для оголошення тендеру.

Відповідно до міжурядової угоди про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року Україна повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Згодом держагенство видалило пост у фейсбуці.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist