Новини

В Україні злетів держборг

0

В Україні після зниження рівня держборгу з 2018-го по 2019 рік, вже за нового Кабміну, позначка досягла рекордного значення. На 2020-й це 2 трлн 364 млрд (або $96,4 млрд згідно з актуальним курсом долара).

У 2019-му держборг склав $84,4 млрд (або 1 трлн 998 млрд грн). Тобто у валютному еквіваленті цифра зросла на 14,2%! Крім того, Мінфін у 2019-му випустив і продав рекордну кількість спекулятивних облігацій внутрішньої держпозики.

На порозі дефолту, зліт комунальних платежів і держборгу: чим запам'яталися півроку Гончарука

Реальна відсоткова ставка за ними досягала 33-36%. Так, іноземці продавали долари при курсі 27-27,7 грн/$ і купували на них гривню для купівлі ОВДП, а держава повертає гроші за ОВДП при курсі в 24,5-25 грн/$.

Це призвело до різкого падіння курсу долара в Україні. В результаті зменшилися валютні виторги експортерів, митні надходження до бюджету.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist