Новини

Велика Британія – РФ намагалась викрасти дані про розробку вакцини від COVID-19

0

Велика Британія збирала дані про спроби хакерів викрасти інформацію про розробку вакцини проти COVID-19. На думку глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб, за цими спробами стоїть саме Росія, інформує 24 канал.

Очільник британського МЗС зауважив, що збирати інформацію про хакерські атаки допомагали США та Канада. Про це Домінік Рааб сказав в інтерв’ю ВВС.

Як пояснив Рааб, є декілька доказів, що доводять втручання Росії.

Ясно, що у момент, коли ми налагоджували з іншими країнами співробітництво для боротьби проти цього вірусу, Росія прагнула саботувати цей процес. Дуже ясно видно, що це зробила Росія, – наголосив Рааб.

На запитання ведучого, чому Лондон, коли звинувачує РФ в подібних речах, не публікує докази, Рааб запевнив, що у всіх подібних випадках фахівці спочатку уважно збирають інформацію і тому звинувачення небезпідставні.

Посол Росії у Великій Британії Андрій Келін відкинув звинувачення у тому, що російські спецслужби намагалися вкрасти результати досліджень нової вакцини проти коронавірусу.

Я абсолютно не вірю в цю історію, у ній немає ніякого сенсу, – зазначив Келін в інтерв’ю ВВС-Росія.

На його думку, “в цьому світі неможливо визначити, що за будь-якої було хакерською атакою стоїть певна країна”.

  • Днями одразу 3 розвідслужби – США, Великої Британії та Канади – заявили, що хакерські атаки поклали на угрупування Cozy Bear, відому також як APT29 і Dukes.
  • Це угруповування збирала дані про розробку вакцини проти COVID-19.
  • Британський Національний центр кібербезпеки (NCSC) заявив, що на 95% впевнений, що Cozy Bear є частиною російської розвідки.