Політика

Венедіктова визнала, що Єрмак радив їй людей на заступників

0

Головна прокурорка України Ірина Венедіктова розповіла, що голова Офісу Президента Андрій Єрмак пропонував їй кандидатури людей на посади заступників. Щоправда, за її словами, ці люди їй не підійшли, повідомляє 24 канал.

У своїх порадах Андрій Єрмак не наполягав, а про те, що людей нібито рекомендував Коломойський і мови не може йти. Зокрема тому, що з ним Венедіктова не знайома і ніколи не бачилася. Про це Генеральна прокурорка розповіла в інтерв’ю “Українській правді“.

Дивіться, ну, пан Єрмак мені правда рекомендував людей подивитися на заступників. Я подивилася і, на жаль, вони не підійшли мені, – цитує Венедіктову “Українська правда”.

За словами генпрокурорки, з Єрмаком у неї конструктивні робочі стосунки, хоч з ним вона близько не знайома. А щодо справи зі скандальними відео з його братом Денисом, Єрмак лише просив “розібратися об’єктивно і не затягуючи”.

Про своїх заступників, яких ЗМІ пов’язують з Ігорем Коломойським, Венедіктова розповіла, що обрала їх за суто професійними якостями. Зокрема, за її словами, Мустецу їй рекомендували “з прокурорського середовища”, а не нардепи з групи Павлюка, як про це пишуть.

За словами генпрокурорки, зараз Мустеца відповідає за міжнародне співробітництво і представництво в суді, але вона його розглядає на силовий блок – у Нацпол.  Інформація про те, що може бути відновлена військова прокуратура і що Мустеца залучений якраз під цю функцію, не відповідає дійсності.

Що відомо про Ігоря Мустецу? Народився 23 червня 1980 року у Чернівцях. В органах прокуратури працює з листопада 2002 року.

Займав посади: помічника прокурора Чернівців, прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Чернівецької області, заступника прокурора Садгірського та Шевченківського районів міста Чернівці.

З квітня 2014-го до вересня 2016 року – заступник прокурора Чернівецької області. Опісля – перший заступник прокурора Чернівецької області.

Ірина Венедіктова відсторонила свого заступника Віктора Трепака від справ, розслідуванням яких займається СБУ. Серед них і вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. За словами батька загиблої, за останні місяці у цій справі були суттєві зрушення.

27 березня Трепак написав заяву про відставку, через три дні Венедіктова підписала документ. Сам Трепак зазначив, що його є добровільним і за власним бажанням. Він підкреслив, що воно не має стосунку до кроків Венедіктової щодо усунення.

Замість Віктора Трепака справи Майдану передали Андрію Любовичу – новоспеченому заступнику генпрокурора, а в минулому прокурору часів Майдану. 30 березня Венедіктова представила свого заступника Олексія Симоненка. Обох їх у ЗМІ пов’язують з Ігорем Коломойським.