Суспільство

Венедіктова завадила вручити підозру заступнику Єрмака

0

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16

Офіс Генерального прокурора перешкоджає притягненню винних до відповідальності у справі про заволодіння 81 млн грн Національної гвардії. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

“Ввечері 1 грудня 2020 року Генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК України, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні за фактом надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України. Як результат, детективи НАБУ та прокурори САП не змогли у передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі і процесуальні дії, а саме — повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину – екстоппосадовцю державної компанії «УкрБуд»”, – йдеться в повідомленні.

В НАБУ переконані, що ця ситуація – продовження свідомого тиску на слідство, оскільки за останні півроку Офіс генерального прокурора вдається до подібних дій не вперше.

Так, 10 вересня 2020 року НАБУ і САП за наявності обґрунтованих доказів скерували до генерального прокурора проєкт повідомлення про підозру чинному нардепу як ймовірному учаснику злочинної групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Проте генпрокурор із незрозумілих причин підписала підозру тільки 16 вересня. При цьому, зауважень до тексту підозри та викладених у ньому доказів не було, жодні зміни до поданого спочатку документа не вносилися.

Крім того, Офіс генерального прокурора, двічі, на думку слідства, безпідставно, відмовляв НАБУ у направленні документів для екстрадиції бенефіціарного власника ПАТ «ВіЕйБі Банк», підозрюваного у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку для ПАТ «ВіЕйБі Банк» у розмірі 1, 2 млрд грн. У червні і серпні НАБУ направляло в ОГП той же пакет документів, а в липні і листопаді цього року отримувало його назад з різними причинами відмов.

Крім того, в той час, як у справі про заволодіння майном Нацгвардії генпрокурор з незрозумілих причин і без попередження змінила прокурорів, у провадженні за формулою «Роттердам +» прокурора не змінюють, вказують в Бюро.

Як пише УП, НАБУ і САП повинні були оголосити підозру заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову.

Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомляв, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова відсторонила всіх чотирьох прокурорів САП від справи заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
НАБУ розслідує причетність Татарова до фальсифікацій експертизи у справі забудовника і колишнього народного депутата Максима Микитася.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на наш телеграм-канал "Блоги вільної України"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік!

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16