Війна

Верховний суд скаржиться на тиск Венедіктової і партії “Демократична сокира” у справі “Привату”

0

Судді Великої палати Верховного Суду України подали звернення до Вищої ради правосуддя. У ньому вони скаржаться на тиск у справі про вкладення Суркісів у “Приватбанк” та схиляння до однієї зі сторін, пише 24 канал.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

У своєму поданні судді скаржаться, що відчувають на собі тиск перед кожним засіданням у цій справі. Деталі доступні на сайті Судової влади України.

За декілька днів до та у день проведення кожного судового засідання у мережі Інтернет, у ЗМІ та в соціальних мережах поширювалась інформація, спрямована на підрив авторитету судової влади, – заявляють судді.

За їхніми словами, твердження авторів цих публікацій містять інформацію про отримання суддями хабарів, змову з позивачами. Крім того, у них містяться погрози.

Зокрема, судді скаржаться на політичну партію “Демократична сокира”. Мовляв, люди з символікою цієї партії, а також футбольного клубу “Динамо” неодноразово проводили мітинги під судом, вигукували гасла та вимоги у цій справі.

Крім того, судді скаржаться, що представники партії необґрунтовано звинувачували їх у хабарництві та заангажованості, використовуючи судові засідання як привід озвучити інформацію про збір коштів на підтримку партії.

Також члени Великої палати Верховного суду скаржаться на Офіс генпрокурора та особисто Ірину Венедіктову. Мовляв, вона фактично протиставляє судову владу суспільству та державі загалом.

З її виступу виникає відчуття, що єдиним захисником суспільства та держави виступає прокуратура, яка вже визначила, хто у справі правий, а хто – ні, – заявили у суді.

Резюмуючи, судді наголосили, що вважають усе це втручанням у діяльність Верховного суду, а також тиском з метою схвалення конкретного рішення.

Що відомо про справу Суркісів і “Приватбанку”? Справа напряму пов’язана з націоналізацією найбільшого банку в Україні. Тоді за процедурою держава фактично визнала родину Суркісів пов’язаною з “Приватбанком” і викупила їхні акції за 1 гривню.

Натомість розмір депозитів Суркісів становить близько 1 мільярда гривень, які вони хочуть повернути. Суд ще у 2017 році постановив повернути ці гроші, але апеляційні розгляди тривають досі.