Суспільство

“Ви так піклуєтеся темою дискримінованих москвомовних?” – Ніцой “попустила” український телеканал через російську мову

0

Письменниця Лариса Ніцой обурилася одним з ефірів телеканалу “ПравдаТУТ”, на який були запрошені російськомовні експерти.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Як написала вона у Facebook, троє експертів на тему ефективності курсів з англійської мови виступали російською.

“А ні, вибачте, одного україномовного експерта (ніби апендикс) таки дали коментар. І одразу ж за ним зашліфували знову москвомовним експертом (повна домінанта)”, – зазначила Ніцой.

Вона навела приклад телеканалу CNN, на якому експерти з усього світу говорять англійською.

“А якщо експерт не говорить англійською, то, думаєте, експерт говорить, якою захоче? Ніт. Його перекладають англійською, бо мова каналу англійська. І ніхто не верещить ні про яку дискримінацію. Така політика каналу”, – зауважила вона.

Письменниця запитала, якщо “ПравдаТУТ” йде до світових стандартів і обрав політикою каналу українську мову, то чому в ефірах експерти говорять якоюсь іншою мовою.

“Чому ви вирішили, що тих трьох експертів іншою мовою ми, українці, повинні розуміти? Так, ви заохочуєте молодь розуміти мову агресора? Мовляв, хочете розуміти цих іншомовних експертів – то вчіть їхню мову? Чому виняток зроблено лише їхній мові? Ви так піклуєтеся темою дискримінованих москвомовних? А інші мови не дискриміновані?” – заявила Ніцой.

Вона запропонувала, щоб ради справедливості в ефірі звучали експерти всіма іншими мовами.

“Уявляєте цей ефір? Один експерт висловив думку українською, інший – московською, ще інший – кримсько-татарською, ще інший – угорською, ще інший – польською. Оце демокоратія! Чи це дурниця і треба всіх об’єднати однією мовою? То об’єднуйте!” – закликала письменниця.

Скрин Facebook