Суспільство

“Віддати до кінця червня”: Газпром розгромно програв у Стокгольмі і виплатить Польщі шалену суму

0

Російська компанія “Газпром” має виплатити польському партнеру PGNiG півтора мільярда доларів США переплати за газ до 1 липня 2020 року.

Про це повідомляє портал “Хвиля” з посиланням на матеріал агентства “Інтерфакс”.

Стокгольмський арбітражний суд зобов’язав російську корпорацію “Газпром” провести повну виплату польській компанії PGNiG переплати щодо газових контрактів. Була визначена сума, що склала півтора мільярда доларів США. Гроші мають надійти на рахунок поляків до 1 липня поточного року.

На судовому розгляді в міжнародному арбітражі польська компанія дала свідчення, згідно з якими з ТОВ “Газпром експорт” було підписано доповнення до договору на поставку газу по газопроводу “Ямал-Європа” від 1996 року (5 червня документ був підписаний в електронному вигляді, а 15 червня – на папері, з обміном оригіналами документів). При цьому в PGNiG заявили, що “Газпром” став ініціатором встановлення терміну оплати до 1 липня 2020 року. Термін оплати за контрактом надалі міг бути переглянутий, про що існувала спеціальна домовленість.

У 2015 році польською компанією було ініційовано арбітражний розгляд проти ПАТ “Газпром” і “Газпром експорт”. У PGNiG зажадали переглянути ціну на природний газ, що поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 мільярдів кубометрів газу в рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 мільярда кубометра газу рік. Дія договору продовжиться до 2022 року.

Рішення Стокгольмського арбітражного суду від 30 березня 2020 року зобов’язало компанію “Газпром” відкоригувати тарифи за контрактом на поставку газу в Польщу по газопроводу “Ямал-Європа”. У Російській Федерації подали апеляцію, але вона не вплине на рішення арбітражу про зміну формули ціни, яку тепер обидві сторони договору мають застосовувати. Очікується, що російська компанія все ж виплатить польському партнеру всю суму переплати згідно з постановою арбітражного суду.

Джерело: Хвиля

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist