Суспільство

Відомий актор: “Рік тому багато солдатів голосували за Зеленського, а сьогодні вони не розуміють його позицію капітуляції”

0

У межах проєкту “Окопна війна” ми записали коротке відеоінтерв’ю з відомим театральним актором, письменником, громадським діячем – Сергієм Жаданом.

Нам вдалося поговорити з ним у районі Донецького аеропорту, саме в той час він відвідував бойові позиції одного з українських підрозділів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Паралельно із зустрічами з українськими військовими Сергій добровільно працює діджеєм на волонтерському радіо “Тризуб ФМ”, яке розташовується в селищі Карлівка, неподалік Донецька. Він вважає, що інформаційна війна – це один із напрямків, у якому ми теж маємо бути сильними, тоді перемога прийде обов’язково. 

– Сергію, ти непересічна людина. Завдяки твоїй творчості тисячі громадян забувають про інтернет і читають живу книгу. Перебуваючи на фронті, ти відчуваєш якийсь творчий вплив на воїнів?

– Ти знаєш, я ніколи себе не позиціонував, як людина, яка впливає на щось або на когось. Навпаки, я хочу слухати наших воїнів, місцеве населення, тим більше, що сам я з Луганської області. Донецьк пам’ятаю, ще з дитинства, тому ця війна – це не щось далеке, а моя особиста. Взагалі ця війна стосується всіх, адже наші загиблі мали українські паспорти, вони були частиною нас … Якщо хтось вважає, що це не так, то щонайменше людина нечесна перед самою собою.

– На початку війни десятки представників шоу-бізнесу почали їздити на фронт – це стало мейнстрімом. Як і кричати “Слава Україні”. До воїнів їздили попсово-російські співаки, щоб тільки сфотографуватися з ними, десь навіть миготів “95 квартал із Зеленським”. На 6-му році війни всі ці “піарники” забули про бойові дії і тільки трохи твоїх колег по цеху ще приїжджають сюди, щоб підтримати українських захисників, зокрема й ти.

Що тебе мотивує? Ти не можеш без того, щоб не приїхати на Донбас, така собі залежність, як і у більшості воїнів чи просто відчуваєш потребу робити свій внесок у боротьбу проти російських найманців?

– Відчуваю потребу! Мене б совість мучила, якби я зупинився на цьому етапі. Я згоден з тобою, що війна стала непопулярною, люди не хочуть кричати: “Путін х#йло”, “Слава Україні”, приїжджати в Слов’янськ і робити “селфі” на пагорбі. Не потрібно забувати, за що воює наша армія.

Однак мені щастить на адекватних людей і вони в більшості патріоти, які готові йти до перемоги.

– Коли розмовляєш з воїнами, вони розкриваються перед тобою, розповідають про свої проблеми?

– Що стосується проблем, навіть озвучувати не можу, адже сам розумієш, що зараз дуже дивна війна. І у більшості з нас є питання до цієї влади, яка вирішила закінчити війну своїм шляхом, який не розуміють військові. Хоча ще рік тому багато солдатів голосували за нову владу, за кандидата Зеленського. А сьогодні вони не сприймають його позицію капітуляції, м’яко кажучи – зрадницьку. Це дуже дивна річ, коли наша армія змушена собі пояснювати, за що вона воює.

– Ти сам готовий іти у владу, як це роблять багато акторів, співаків. Тим більше, що в тебе така сильна і патріотична позиція?

– Українська політика дуже токсична і там губляться залишки порядності. Навіть хороші люди, а таких дуже багато в політиці, і вони завжди щось втрачають.

Тому я в жодному разі не збираюся йти в політику, хоча мені пропонують. Я занадто незалежний, щоб втрачати можливість говорити все, що я захочу. 

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist