Політика

“Відповідальність буде особисто на вас”: Порошенко поставив Зеленському ультиматум

0

П’ятий президент України, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко закликав чинного главу держави одуматися, поки не пізно і відмовитися від ідеї «консультативної ради» з окупаційними представниками «ЛДНР». Про це Петро Порошенко написав у Twitter.

Порошенко зазначив, що він разом зі своєю командою напрацював план дій, який допоможе економіці України вийти із затяжної кризи, але у відповідь – лише мовчання Банковій.

Крім цього, зазначив п’ятий президент, ні він, ні члени його команди не беруть до уваги ті «червоні лінії», які були окреслені громадськістю щодо війни на сході і можливий поступок перед країною-агресором Росією.

На думку Порошенка, як раз закрити очі на те, що в «консультативну раду» будуть представники ОРДЛО – це і є порушення всіх «червоних ліній». Адже це шлях до того, щоб легалізувати окупаційна влада «ДНР» і «ЛНР», сісти з ними, а не з Росією за стіл переговорів.

П’ятий президент підкреслив, відповідальність за такий необачний крок ляже виключно на президента Зеленського, якому потрібно двічі подумати, чим йти на здачу національних інтересів.

Нагадаємо, дипломат Роман Безсмертний заявив, що влада має кардинально поміняти тактику і стратегію української делегації у Мінську.

Про це він сказав під час програми «Великий ефір Василя Зими» на Еспресо.TV.

«З моєї точки зору і президент Зеленський, і керівник Офісу Єрмак, вони заковтнули російську наживку, і тепер її або вирвуть разом із нутрощами, або їх за цю наживку будуть вести. Якщо вони будуть противитися, їх будуть дуже сильно шмагати. Треба зрозуміти, що від Нормандської зустрічі, цей налигач на президента Зеленського руками Андрія Єрмака накинуто і з нього зістрибнути дуже важко», — сказав Безсмертний.

Він нагадав долю Януковича, де ситуація була набагато простіша та не була такою складною всередині держави.

«Якщо ж завтра на відеоконференції буде оголошено список людей, яких нібито українська сторона пропонує до складу Консультативної ради, можу вам сказати, що я впевнений, що навряд чи Зеленський до нового року добуде президентом», — сказав дипломат.

За його словами, ситуація буде розвиватись для команди Зеленського катастрофічно.