Політика

«Відповідальність несе окупант»: В ООН поставили на місце Поклонську через проблеми із водопостачанням в Криму

0

Країна-агресор Росія – головна відповідальна за забезпечення доступу до води мешканців окупованого нею Криму.

Про це заявила офіційний представник управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл.

За її словами, в управлінні Верховного комісара ООН вважають, що країна-агресор Росія несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води для населення окупованого Криму.

При цьому вона вказала, що Україна повинна підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав і постійно тримати в полі зору відомості про те, чи може вона прийняти заходи для забезпечення достатнього рівня життя для жителів півострова.

Тросселл підтвердила, що Верховний комісар ГО з прав людини Мішель Бачелет отримала лист від відомої сепаратистки, яка нині отримала від окупантів посаду заступника голови комітету Держдуми з міжнародних справ Наталії Поклонської, в якому висловлюється занепокоєння з приводу доступу до води в окупованому Криму і Севастополі.

До окупації Криму 85 відсотків потреби місцевого сільського господарства в прісній воді покривалося за рахунок України. Вода йшла з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Однак у 2017 році в Херсонській області побудували дамбу, яка повністю перекрила подачу води.

Джерело: News.UA