Війна

Війська Росії можуть окупувати Золоте, – Тука

0

Місто Золоте в Луганській області, яке в жовтні 2020 року залишили Збройні сили України, може бути окуповано. Також під загрозою й інші населені пункти “сірої зони”.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. “Я дуже хотів би помилятися, але я можу передбачити, що найближчим часом можна очікувати спроби зайняття тих територій так званих сірих зон, з яких свого часу вийшли українські військовослужбовці на виконання режиму розведення”, – зауважив він.

За словами Туки, щоб встановити контроль над невеликим населеним пунктом, російсько-окупаційним військам достатньо просто направити туди диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) та мінімум озброєння.

“Мова ж не йде про важке озброєння. Заходять ДРГ, займають населені пункти. Після того підтягують, щонайменше, мінометні розрахунки. Для утримання населеного пункту цього достатньо”, – сказав він.

Зокрема, Тука припустив, що без особливих проблем окупанти зможуть захопити Золоте на Луганщині.

“Село зараз ніким не контролюється. Зайшли і розташувалися. А потім їх вибивати звідти. Але з протилежного боку почнуться обстріли вже з застосуванням артилерії”, – наголосив він.

В цьому контексті ексзамміністра зауважив, що не розуміє шляху звільнення територій, що передбачає відведення своєї армії. “Я багато досліджував шляхи вирішення конфліктів і постконфліктного врегулювання за останні роки. Мені не відомі випадки, коли будь-яка держава звільняла б власну територію шляхом відведення власних збройних сил”, – підсумував він.