Суспільство

“Він у нас малорос”: Зеленський забув, що у нас єдина державна мова українська

0

Володимир Зеленський, перебуваючи в Одеській області, під час виконання своїх конституційних обов’язків на посаді президента на офіційному заході спілкувався з чиновниками іноземною мовою. Глава Одеської ОДА Куцький і мер Одеси Труханов – аналогічно говорили на офіційному заході на російській. Мабуть для вищих чиновників Одеса вже не Україна і виконувати свої обов’язки державною мовою там не потрібно. Про це на своїй сторінці в Facebook пише політолог Андрій Смолій.

Він зазначає, і президент, і місцеві чиновники таким чином порушили закон, який говорить, що у нас одна державна мова – українська. Більш того, у нас діє Закон про мову, який «слуги народу» ще не скасували, хоча дуже б цього хотіли. Проблема значно глобальніше. Нинішня влада планомірно перетворює Україну на придаток до «русского міра». Вони, навіть не прикриваючись, виступають на телебаченні, на офіційних зустрічах, на прийомі виборців – російською. Це називається «білорусизація», коли міністр культури Ткаченко каже про повернення російських серіалів або виробництво продукту російською мовою.

Політолог підкреслює, таким чином влада зневажає мову країни, де вона виконує свої обов’язки, а також втягує Україну в геополітичний вплив агресора. Ми ж повинні зробити все можливе, щоб цього не сталося. Україна буде чинити опір саботажу єдиної державної мови.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist