Суспільство

Випущена з “Бука” ракета – єдина причина катастрофи рейсу MH17, – суд у Гаазі

0

Вибух ракети, випущеної із зенітно-ракетного комплексу “Бук”, суд у Гаазі назвав єдиною причиною катастрофи пасажирського літака рейсу MH17. Такий вердикт виніс головуючий суддя на другий день слухань у справі про катастрофу “Боїнга” над непідконтрольною Україні частиною Донбасу в 2014 році.

Під час засідання 8 червня суд з’ясовував, із якої установки було збито “Боїнг”, звідки саме запускали ракету, а також яка роль у цьому чотирьох підсудних.

“Експерти заявили, що ударні ушкодження на фюзеляжі літака відповідають тим, які завдають боєголовки ракет, випущених із зенітно-ракетної установки “Бук”. Жодне з виявлених пошкоджень не вибивається із цієї картини й не могло бути завдане жодною іншою, легшою чи важчою зенітно-ракетною системою “, – сказав головуючий суддя Гендрік Стейнгейс.

На засіданні також продемонстрували фото частини корпусу ракети, випущеної по літаку.

“У частині лонжерона літака було виявлено металевий уламок. Фрагмент був вивчений фахівцями, і вони дійшли висновку, що він відповідає затвору пластини ракети з установки” Бук “, – зазначив Стейнгейс.

Після заслуховування висновків експертів суд оголосив перерву до 9 червня.

Нагадаємо, літак “Боїнг-777” Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Джерело: Цензор.НЕТ