Новини

Віталій Портников: Зеленському доведеться пройти по американському канату

0
Перемога колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на попередніх виборах у шести штатах практично не залишила шансів його головному і єдиному конкуренту сенатору Берні Сандерсу

Питання тепер не в тому, чи стане Байден кандидатом від демократів – стане.  Питання в тому, чи отримає він достатню кількість голосів делегатів з’їзду демократів ще до проведення партійного форуму або йому доведеться шукати голоси, яких поки що бракує, вже перед самим голосуванням.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Успіх Байдена робить однією з головних тем американської передвиборчої кампанії Україну, а однією з головних фігур цієї передвиборної кампанії – Володимира Зеленського.  І це зовсім не перебільшення.  Президент США Дональд Трамп, який буде боротися за своє переобрання, вже встиг заявити, що українська тема повинна стати головною у передвиборній кампанії.

І цю точку зору, як не парадоксально, будуть розділяти демократи, які нагадають виборцям про імпічмент Трампа, його тиск на Зеленського, про спроби пов’язати надання військової допомоги нашій країні з розслідуванням звинувачень проти сина Байдена.

А команда Трампа, навпаки, буде нагадувати саме про ці звинувачення, наполягати на корумпованості і недобросовісності конкурента.

Тому Зеленський потрібен всім. Одним необхідно, щоб український президент якщо не визнав би факт тиску на нього, то хоча б мовчав і не говорив при кожному зручному випадку, що на нього не тиснули і що він в захваті від Трампа.  Іншим – щоб генеральний прокурор України почав серйозне розслідування, сам факт якого можна буде використовувати в передвиборчій кампанії.

З огляду на політичну некомпетентність Зеленського і нерозуміння представниками його оточення законів великої політики, важко зрозуміти, як український президент перекваліфікується на досвідченого канатохідця.  Але якщо він не втримається на канаті, проблеми будуть не у нього особисто. Проблеми будуть у України.  І з двопартійною підтримкою, і з відносинами зі Сполученими Штатами, і з американським тиском на Росію.  Після виборів все доведеться починати спочатку, вибудовувати відносини буквально з чистого аркуша, розраховувати на інституції, в яких додасться недоброзичливих людей.  Це теж стане ходінням по канату.  І якщо у Зеленського не вийде пройти зараз, на цей новий канат він точно не забереться.