Новини

Віталій Портников: Зеленському доведеться пройти по американському канату

0
Перемога колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на попередніх виборах у шести штатах практично не залишила шансів його головному і єдиному конкуренту сенатору Берні Сандерсу

Питання тепер не в тому, чи стане Байден кандидатом від демократів – стане.  Питання в тому, чи отримає він достатню кількість голосів делегатів з’їзду демократів ще до проведення партійного форуму або йому доведеться шукати голоси, яких поки що бракує, вже перед самим голосуванням.

Успіх Байдена робить однією з головних тем американської передвиборчої кампанії Україну, а однією з головних фігур цієї передвиборної кампанії – Володимира Зеленського.  І це зовсім не перебільшення.  Президент США Дональд Трамп, який буде боротися за своє переобрання, вже встиг заявити, що українська тема повинна стати головною у передвиборній кампанії.

І цю точку зору, як не парадоксально, будуть розділяти демократи, які нагадають виборцям про імпічмент Трампа, його тиск на Зеленського, про спроби пов’язати надання військової допомоги нашій країні з розслідуванням звинувачень проти сина Байдена.

А команда Трампа, навпаки, буде нагадувати саме про ці звинувачення, наполягати на корумпованості і недобросовісності конкурента.

Тому Зеленський потрібен всім. Одним необхідно, щоб український президент якщо не визнав би факт тиску на нього, то хоча б мовчав і не говорив при кожному зручному випадку, що на нього не тиснули і що він в захваті від Трампа.  Іншим – щоб генеральний прокурор України почав серйозне розслідування, сам факт якого можна буде використовувати в передвиборчій кампанії.

З огляду на політичну некомпетентність Зеленського і нерозуміння представниками його оточення законів великої політики, важко зрозуміти, як український президент перекваліфікується на досвідченого канатохідця.  Але якщо він не втримається на канаті, проблеми будуть не у нього особисто. Проблеми будуть у України.  І з двопартійною підтримкою, і з відносинами зі Сполученими Штатами, і з американським тиском на Росію.  Після виборів все доведеться починати спочатку, вибудовувати відносини буквально з чистого аркуша, розраховувати на інституції, в яких додасться недоброзичливих людей.  Це теж стане ходінням по канату.  І якщо у Зеленського не вийде пройти зараз, на цей новий канат він точно не забереться.