Новини

Вітренко запропонував знову купувати газ у росіян

0

Виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко запропонував план по вирішенню кризи з енергоносіями, який передбачає, зокрема, відновлення поставок газу з Росії. Про це він написав у Facebook.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Вітренко пояснив, що Кабінет міністрів за дорученням прем’єр-міністра готує рішення щодо встановлення граничної ціни на газ для населення – 6,9 грн за кубічний метр. Таке рішення буде тимчасовим, а саме поки триває карантин.

«У той же час нам потрібно системне вирішення проблем на ринку газу, про які я писав раніше – зловживання домінуючим становищем, захист не тільки від енергетичної бідності, а від інших аспектів уразливості споживачів тощо», – пише і. о. міністра енергетики.

На його думку, для ефективного сталого вирішення проблем на ринку необхідно зробити п’ять кроків. Серед запропонованих заходів – розблокування транзиту газу з Середньої Азії, експорту газу незалежними компаніями з РФ і перенесення точок передачі газу компанії «Газпром» європейським покупцям.

«Це теж практично автоматично суттєво знизить ціну на газ на оптовому ринку (до рівня експортного паритету). Реалістично, юридичні можливості для тиску на «Газпром» з цих питань є тільки у «Нафтогазу» », – стверджує Вітренко.

Він додав, що таку можливість надав новий контракт, підписаний в грудні 2019 року. Але, підкреслив Вітренко, протягом року в антимонопольний орган Європейського союзу або в міжнародний арбітраж не надійшла жодна скарга.

Через деякий час Вітренко оновив повідомлення, щоб відкинути звинувачення в «Зрада».

«Експорт газу незалежними компаніями з Росії – це експорт газу компаніями, незалежними від« Газпрому », які видобувають газ в Росії. Таких компаній багато, вони добувають багато газу, серед них є великі європейські компанії», – написав глава Міненерго.

За його словами, такий експорт стане додатковим джерелом попиту на послуги транзиту газу через Україну в Європу, щоб потужності української ГТС замовляв не тільки російський «Газпром».

«Якщо хтось« раптово »подумав, що це погано і непатріотично, то тоді вони повинні вимагати заборони транзиту російського газу через Україну і заборони імпорту газу російського походження в Україні», – підсумував Вітренко.