Суспільство

Водосховища окупованого Криму не наповняться у 2021 році навіть за умови рясних опадів

0

Водосховища в окупованому Криму наступного року не наповняться, навіть якщо взимку та навесні будуть рясні опади.

На цьому наголосив у коментарі Крим.Реалії заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Яцюк, передає Цензор.НЕТ.

“Ті опади, які випадають, фактично не є стокоформуючими, вони більше здійснюють зволоженість території і поповнюють вологозапаси ґрунту, але вони не формують стік. І це чітко відображається в тій проблематиці, яка наразі знову постала перед (російською. – Ред.) владою Криму”, – сказав Яцюк.

Він також підкреслив, що ситуація з нестачею води в Криму у 2020 році позначатиметься на його забезпеченні водою і в наступні роки.

Нагадаємо, з опівночі 24 серпня в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів запроваджено перший етап обмеження подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування ємностей із водою.

З 7 вересня в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху і обміління водоймищ запровадили третій, найжорстокіший етап обмежень подачі води. Влада Сімферополя також попередила про відхилення від графіка подачі води.

19 жовтня стало відомо, що уряд РФ направить близько 50 млрд рублів на реалізацію комплексного “плану щодо забезпечення надійного водопостачання Криму”. Зокрема, план передбачає 8,2 млрд рублів на опріснювачі морської води для окупованого півострова. Передбачається, що витрати на будівництво одного опріснювача морської води в окупованому Криму можуть досягти 2,5 млрд рублів.

Раніше уряд РФ вже виділив майже 6 млрд рублів на будівництво на окупованому півострові нових водних об’єктів, капітальний ремонт мереж і розробку свердловин.