Новини

ВООЗ оголосила про пандемію коронавірусу в світі

0

У ВООЗ офіційно оголосили, що спалах нового коронавірусу в світі є пандемією.

Про це на пресконференції в Женеві в середу, 11 березня, заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус, передає Twitter-сторінка організації.

“Пандемія – це не слово, яке можна використовувати легковажно або недбало. Це слово, яке в разі неправильного використання може викликати необґрунтований страх або невиправдане визнання того, що боротьба закінчена”, – зазначив він.

Також глава ВООЗ заявив, що організація “цілодобово оцінює спалах” цієї хвороби. “І ми глибоко стурбовані як тривожними рівнями поширення і серйозності, так і тривожними рівнями бездіяльності”, – сказав Гебреєсус.

Він підкреслив: у найближчі дні та тижні очікується зростання кількості випадків зараження і смертей від COVID-19, як і кількості охоплених інфекцією країн.

“Опис ситуації як пандемії не змінює оцінки ВООЗ загрози, створюваної цим коронавірусом. Це не змінює того, що робить ВООЗ, і не змінює того, що повинні робити країни”, – звернув увагу Гебреєсус.

81 країна, за його словами, не повідомила про жодні випадки COVID-19, а 57 країн повідомили про 10 і менше випадків.

“Цсі країни все ще можуть змінити хід цієї пандемії”, – сказав глава ВООЗ, вказавши на те, що кілька країн “продемонстрували, що цей вірус можна придушувати і контролювати“.

Водночас, як сказав він, деякі країни борються з нестачею потенціалу, ресурсів або ж “з відсутністю рішучості”.