Блоги

Все пропало 2.0. Як Зеленський та Єрмак копають могилу для усіх

0

Спочатку вони набрехали, що шеф на лижах в Буковелі. Далі виявилось, що в шльопанцях, але в Омані. Далі гурині комунікацій в ОПУ брехали, що то був офіційний візит. І лише через місяць журналісти проекту “Схеми” Радіо Свобода з’ясували, що Володимир Зеленський та Андрій Єрмак були на курорті одночасно із близьким соратником Путіна, секретарем Ради Безпеки Російської Федерації, ФСБшником Ніколаєм Патрушевим. Більше того, до Києва Шостий повертався до Києва бортом людини, яка перебуває під санкційним списком США.

Замість того, щоб покаятись нарешті за шквал брехні і відмазок, новоспечений очільник ОПУ Єрмак не знайшов нічого сказати, що журналісти неконструктивною критикою заважають будувати успішну країну. Країну за лекалами Сергія Сивохо і Дмітрія Козака.

У Зеленського і його медійників могло бути мільйон варіантів, як відмазатись від бодай натяку на зв’язки зі стовпами путінського режиму: залити ванільне відео з маскатського басейну в Instagram Зеленського, попросити першу леді розповісти про гуманітарні проекти в Омані чи купити Саші Дубінському двадцять п’яте авто в обмін на злив записів переговорів Зеленського в Омані з Патрушевим, заздалегідь вихолощених на комп’ютерах “1+1”. Але ж ні — оточення президента уперто каже, що усі дурні, а вони генії стратегії та комунікації. От тільки “не лох” 42 років пропустив важливий момент — він уже маріонетка. Його розіграли як хлопчика. Не без допомоги людей, які зі сміттєвих баків потрапили прямо в соціальні ліфти “зеленої” команди.

Одразу хочу розчарувати противників Зеленського — його кінця після історії з Оманом так швидко не буде. Надто сильна іще підтримка президента в суспільстві, надто сильні псевдопацифістські настрої, де скажуть: “пусть хоть и с Путиным переспит, лишь бы закончилась война”. Надто сильна колективна Антоніна 35+, яка поза політикою і їйй відверто фіолетово на зашквари з Патрушевим — тільки б серіал на “доступном язикє” про любов сільської продавчині і московського мільярдера вчасно показали на “1+1”.

Контакти з Патрушевим — це більше тема для вузьких кіл — журналістів, інвесторів, опозиції і тих, хто зберіг якусь честь і розуміння, хто є хто. Навіть отримавши кусень влади у “зеленій” команді. А не як товариш Сергій Лещенко, що за зарплатню в півмільйона “Укрзалізниці” готовий публічно заявити, що фсбшник Патрушев, друга людина після Путіна “взагалі не впливає” на політику щодо України.

Друге, Зеленський своїми діями в Омані і після нього демонструє, що він боягуз. А нажахані очільники кращий об’єкт, щоб стати маріонеткою. Свого часу “плівки Мельниченка” підкосили навіть “червоного директора” і досвідченого апаратника Леоніда Кучму — власне, після цього йому нічого не лишалось, як погодитись на дружбу із Росією та глибоке вкорінення Медведчука та Януковича в тіло української політики. З такими соратниками як Андрій Єрмак у Володимира Зеленського це може зайняти не кілька років, а кілька місяців — бо ж новий очільник уже обіцяє небачене економічне процвітання ОРДЛО, а президент, як папуга повторює мантри про мир як головний пріоритет.

Зеленський наразі може стати маріонеткою, але чиєю — оце головна інтрига. Якщо інформація про канікули з особливостями пішла від американців — то Зеленському і його команді дають сигнал припинити нарешті пошуки миру в очах Путіна за зайнятись нарешті роботою. Якщо — від Андрія Богдана, то очевидно, що колишній очільник ОПУ дуже вчасно зіскочив із корабля “Слуги народу” і ми ще побачимо цього спеціаліста у майбутніх владних конфігураціях.  Якщо від Коломойського — Ігор Валерійович не пробачив “Приватбанк” і дає зрозуміти, що Володимир Олександрович як штучний продукт телевізійних технологій — і ним же залишиться. А якщо росіяни — то я би радила більш-менш здоровому крилу “Слуги народу” припиняти зубоскалити, бо може дійти до такого, що заради миру їх чекатиме такий же квест, як рандеву зі свинею у першій серії “Чорного дзеркала”. Це найстрашніший варіант, бо у такому випадку Зеленський обов’язково перетвориться у носія “скрєп” і проповідника неоСРСР та 9 мая, до чого його якраз і спонукають друзі із Росії і партнери по КВН.

Володимир Зеленський дуже часто тицяв пальцями у попередника Петра Порошенка за відпочинок на Мальдівах, але там була просто поїздка інкогніто на море. Оманський зашквар — це сага про брехню, натяк на національну зраду і серйозний острах того, що некомпетентність та амбіції, замішані на агенті впливу Єрмаку — вбиватимуть цвяхи не лише в тіло Зеленського. Вони остаточно вб’ють нас. І кожного по-своєму: кого кулею, кого тим, що надії на успіх проекту “Україна” лишається все менше.

Шостий президент днями давав інтерв’ю, де сказав, що в абсолютно в здоровому глузді підтримав обвинувачення двох волонтерів Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко, бо ж як виявиться, що поліція була не права, можна просто вибачитись. За іронією долі — алібі у Кузьменко та Антоненка виявилось набагато достовірнішим, аніж приватні літаки і потенційне чаювання на барі із Ніколаєм Патрушевим. Бо ж у Кузьменко з Антоненком були просто вимкнені на ніч телефони, а Зеленський не може дати чітку відповідь: мав він тісні контакти із особою, яка разом із ФСБ підривала будинки в Москві та труїла Алєксандра Литвиненка полонієм у Лондоні, чи ні?

Мораль проста. Зеленського нарешті наздогнала година Х, часу на реверанси в нього немає. Клепки, як показує практика, теж. Тому або він закриває рота і ставить питання про повернення ОРДЛО будь-якою ціною на паузу, або цвяхи йому в руки вбиватиме не тільки Росія в моральному сенсі. А в буквальному — розіпнуть на паркані біля ОПУ. Досвід гуманізму, коли в 2014 році Портнов і Арбузов гуманно тікали так, що ламали магнітні рамки, а нині насміхаються над країною то в телеграмі, то на ТБ — повторювати ніхто не буде.

Марина Данилюк-Ярмолаєва