Суспільство

Все, як хоче Кремль: Стало відомо, які зміни «слуги народу» хочуть внести в закон про вибори в ОРДЛО

0
«Слуга народу» пропонує зміни до постанови про місцеві вибори. Про це в коментарі LB.ua повідомив народний депутат фракції «Слуга народу» Олександр Качура, інформує ІнфоРезист.
«Я запропонував зміни до постанови про проведення місцевих виборів. Зокрема, внести зміни до пункту 3 постанови в частині проведення місцевих виборів в облради на підконтрольних територіях … Про зміну дати виборів мова взагалі не йде. Як і про скасування місцевих виборів. Скасування виборів можлива тільки в разі введення надзвичайного або воєнного стану. Тому не слід шукати якусь «зраду» в запропонованих мною зміни до постанови », – заявив він.
Також, за його словами, пропонується внести зміни в 4 пункт постанови про те, що місцеві вибори на Донбасі можливі тільки після повноцінного завершення процедур демілітаризації, роззброєння і прийняття окремого закону.
«Тобто зараз взагалі не йдеться про проведення виборів на непідконтрольних територіях. І на цьому не варто спекулювати».

Ну ось вам. Нардеп «Слуги народу» Качура показав законопроект, в якому відображені забаганки російської сторони в ТКГ.
Блогер Роман Шрайк звернув увагу на ряд моментів в цій постанові. У чому їх суть:
«Зараз вибори до Луганської та Донецька обласні ради проводитися не повинні, тому що значна частина цих областей окупована. Проектом пропонується вибори до облради все одно провести. Крім окупованих територій, де встановлюється «особливий порядок» місцевого самоврядування.
Пункт 4 переформулюється рівно так, як хотів радник Путіна Козак. Забирається згадка про російську агресію і те, що вибори в ОРДЛО можуть бути проведені тільки після виведення окупаційних військ, встановлення контролю над кордоном, роззброєння бойовиків і т.п.
Замість цього пропонується відповідність стандартам ООН і ОБСЄ.
Цей проект ще не зареєстрований в Раді. Але, судячи з усього, це той самий проект, який згадували Андрій Єрмак і Дмитро Козак. Перший говорив, що показав його російській стороні, другий – що проект буде розглянуто в Раді «, – пише він.
Представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін повідомив, що українська делегація допустила можливість внесення змін до постанови Ради про призначення місцевих виборів. Про це також заявив заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак.
За словами Костіна, запропонований проект постанови повністю відповідає Мінському комплексу заходів.