Блоги

Всі дії Зеленського за рік президентства демонструють повну зневагу до державних інституцій – Портников

0

Всі без винятку дії президента Володимира Зеленського з моменту його обрання демонструють його повну зневагу до державних інституцій.

Про це в ефірі “Прямого”  заявив журналіст Віталій Портников.

На питання, чи формує Зеленський навколо себе щось на кшталт режиму, Портников відповів: “Ніякий режим не формується. І я не думаю, що Володимир Зеленський взагалі має змогу такий режим сформувати”.

“Повторюю, режим базується на кількох речах. Він базується на ефективності інституцій і він базується на розумінні керівником самого режиму, якщо це авторитарний режим, в принципі, свої задачі в цьому режимі. А якщо це демократичний режим, він базується на співпраці керівника цього режиму з інституціями”, – пояснив журналіст.

“Володимир Зеленський не є, очевидно, диктатором, навіть якщо б він захотів стати диктатором чи авторитарним правителем, як Володимир Путін. Володимир Путін точно знає, чого він прагне. Я не впевнений, що Володимир Зеленський дає собі в цьому якийсь звіт, чого він взагалі хотів би, якщо б у нього в руках виявилася вся влада в країні. З інституціями Володимир Зеленський не те, що не може, а він не знає, як співпрацювати. І ви бачите, що всі його дії на посаді президента цей рік – це демонстрація повної зневаги до інституцій і нерозуміння їхнього функціоналу: починаючи від парламенту та уряду і закінчуючи силовими структурами. І таким чином нічого не сформується, звичайно, і все розсиплеться”, – впевнений Портников.

Портников нагадав, що Зеленський призначив непрофесійну місцеву владу, коли не було критичної ситуації, але коли вона почалася, звернувся по допомогу не до професіоналів, а до олігархів.