Політика

«Взяв хабар – сядеш»: Зеленський вперше прокоментував скандал із «слугою народу» Юрченком

0

Президент України Володимир Зеленський заявив, що кожен чиновник чи депутат, спійманий на хабарі, має понести кримінальну відповідальність.

Про це він написав у Telegram. Президент не називає прізвищ, однак зрозуміло, що мова йде про народного депутата від фракції “Слуга народу” Олександра Юрченка.

“Ми саме про це публічно домовлялися. Що традиційно корупційного “якщо зайшов на посаду, то можеш трішки брати в кишеню державного, вона не збідніє” більше не буде. Може, хтось не почув? Тому ще раз. Кожен посадовець, міністр і депутат має великими літерами десь на собі закарбувати просту істину: якщо вкрав – сядеш, якщо брав хабар – сядеш. Винятків із цього правила не може бути – для будь-якої особи в нашій державі. Бо нема більше “криш”, прикриття, адміністративних можливостей”, – зазначив Зеленський.

За його словами, дуже довго класична політична й бізнесова система в Україні будувалася саме на таких цинічних винятках – щоб “потрібні люди” могли закрити будь-які справи.

“Багатьох з таких “винятків” кожен українець знає навіть по прізвищах. Вони стали політичним бомондом в країні за ці 28 років. Якби у 2019-му не скасували кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, фактично амністувавши тисячі корупціонерів, зараз у в’язницях можна було б організовувати великі ток-шоу – були б дуже солідні спікери. Які, не сумніваюся, дуже красиво розповідали б нам про те, як саме треба любити країну”, – підкреслив президент.

Він нагадав, що перед виборами обіцяв народу, що старі корумповані часи закінчаться, що винятків не буде, особливих нема, виправдання не приймаються.

“Забули? Так швидко? Чому досі хтось вважає, що він особисто може спробувати стати “винятком” з цієї обіцянки та поводитися настільки зухвало? Хочу, щоб усі посадовці, всі депутати уважно ще раз подивилися на себе, на свої справи й затямили – за хабарництво буде дуже боляче”, – попередив Зеленський.

Cкрін Telegram