Блоги

Хочу підказати Володимиру Зеленському… Вперед – давайте команди…

0

“Сьогодні президент Зеленський написав, що Слов’янськ звільнили шість років тому від” незаконних збройних формувань “. І тут же в Одесі Зеленський оголосив, що ніколи не пробачить тих, хто захопив Крим і хто “завадив морякам його захистити”, також не вказуючи хто ж ці “хтось”.

Хочу підказати президенту, що він як посадова особа і гарант Конституції повинен свої емоції перетворювати в рішення. Вперед – давайте команди своєму керівництву правоохоронних органів, передавайте справи в суд, це він встановлює відповідальність, до чого порожні слова?

Будь-який суд по будь-якій військовій операції при всій недбалості і підозри в зраді окремих наших посадових осіб змусить визнати, що головною причиною загибелі українців у війні є вторгнення Росії та накази Путіна. “Незаконних збройних формувань” в Криму і на Донбасі не було – були організовані ФСБ РФ загони найманців і російські збройні сили. Ну як в такому випадку потискати руку вбивці і вести з ним переговори?

Марні надії, що якщо не визнавати агресора агресором, вбивць – вбивцями, то агресор і вбивця захоче знову стати респектабельним політиком і почне дружити. А насправді, слабких б’ють, і жертва, яка мовчить і не відбивається щосили – допомагає агресору.

Судів по подіям війни немає, за винятком суду у справі про загибель Іл-76, який вже третій рік лежить в апеляції. Там вина росіян детально встановлена, але вироку все немає. А Іловайськ? Чому до сих пір не передали до суду цю справу, яка, за заявою екс-генпрокурора Луценка і екс-головного військового прокурора Матіоса була повністю завершена в 2016-му році? Зеленський докоряв Порошенка розслідуванням Іловайська під час знаменитих дебатів на стадіоні, але тепер він сам також як і Порошенко блокує суд по Іловайську, перебуваючи вже півтора року при владі.

Тільки суд змусить суспільство зробити висновки – в яких умовах приймалися рішення, що було зроблено і що не зроблено, які обставини впливали на накази, хто проявив бездіяльність, хто некомпетентність, хто зраджував, а хто зробив все, щоб змінити ситуацію і проявив себе гідно. Упевнений, що суспільство зуміє відокремити помилки від некомпетентності, недбалість від зради. Тільки на такому фундаменті можна проводити справжні, а не показушні реформи в сфері оборони. А поки жодного офіційного дослідження війни на Донбасі немає – ні відкритого ні закритого.

Так, зваляться багато міфів. Але тільки суд і відкрита участь в процесі зроблять державу сильною, очистять нашу історію, зафіксують відповідальність.

Поки війну на Донбасі політики не почнуть називати війною з Росією, поки до судів не подадуть слова правди свідки і експерти – немає ніяких шансів, що політики хочуть проводити реальні реформи і привести Україну до перемоги.”

Юрій Бутусов

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist