Новини

Хотіли зірвати обмін, – Пристайко назвав причину загострення на Донбасі

0
Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявляє, що спроба прориву російських окупантів 18 лютого через лінію розмежування на Луганщині була спробою зірвати переговори щодо обміну

Як передає УНІАН, про це Пристайко повідомив журналістам.

За його словами, остання провокація на Донбасі, коли окупанти намагалися 18 лютого прорватися через лінію розмежування, була спрямована на зрив домовленостей, які реалізуються після зустрічі лідерів країн “нормандського формату”.

“Зараз найбільша домовленість, яку ми очікуємо і над якою ми працюємо, – це масовий обмін людей. Це дуже складна, дуже чутлива тема, яку легко зірвати проведенням якоїсь такої операції, в результаті якої гинуть люди, як це сталося (на Луганщині)”, – сказав Пристайко.

Він уточнив, що провокація на Донбасі була вчинена з боку Російської Федерації і тих військ і найманців, яких підтримує, фінансує, озброює і навчає Росія.

“Проста і доволі примітивна провокація з вбивством нашого солдата, на думку її організаторів, може призвести до зриву цього процесу. Ми тримаємося до цього часу, маючи більш високу мету”, – зауважив глава МЗС.

Також він нагадав, що близько 500 людей на Донбасі вважаються зниклими безвісти.

“Це проблема дуже серйозна, і саме тому ми вимагаємо, щоб на окуповану територію був допущений Червоний Хрест, який має перевірити – хто з цих людей дійсно перебуває за гратами, а хто, на превеликий жаль, вже ніколи не зможе повернутися до своїх родин”, – зазначив Пристайко.

Він додав, що Україна хоче звільнити тих, хто перебуває на території окупованого Донбасу, Криму і у в’язницях РФ.

Глава МЗС повідомив, що президент України Володимир Зеленський не комунікував з президентом Росії Володимиром Путіним після цієї провокації, але до неї у них була телефонна розмова.

При цьому його запитали, чи загалом Україна комунікувала з Росією після цієї провокації.

“Україна не тільки з Росією комунікувала, Україна комунікувала всюди. Я щойно повернувся з Нью-Йорка, де я зустрівся з генеральним секретарем ООН… з великою кількістю наших колег. В кожному разі ми повідомляли, що сталося, чому це відбувається, показуємо щоразу кожну провокацію, яка відбувається. Доводимо, якщо провокації будуть відбуватися – то сам мирний процес під загрозою”, – підкреслив Пристайко.

Також глава МЗС уточнив, що зі своїм російським колегою Сергією Лавровим зустрічі не проводив.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16