Політика

«Хотілося б почути вашу відповідь», — Бутусов про першу річницю дебатів між Порошенком і Зеленським

0

У ці квітневі дні Україна відзначає не тільки Великдень: сьогодні виповнюється рівно рік з моменту ще одного заходу, який вже увійшов в новітню історію нашої країни.

Йдеться про дебати на майданчику НСК «Олімпійський» в Києві між двома основними претендентами на пост президента України Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Ця подія запам’яталася більшості українців скандалами, взаємними звинуваченнями і випадами, довгим пошуком місця для дебатів, як наслідок питаннями кандидатів на адресу один одного в ході публічного виступу.

Журналіст і головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов проаналізував події річної давності, зробивши пост у себе на «Фейсбуці»: він також дав оцінку змінам, які пройшли через роки після гучних дебатів.

Зокрема, Бутусов торкнувся таких тем, як бідність в Україні, розслідування кримінальних справ про причини загибелі українських військовослужбовців в Іловайську і Дебальцево, ведення слідчих дій по загибелі Павла Шеремета і вибухів військових складів, притягнення до відповідальності винних у розстрілі Небесної Сотні і так далі. Блогер зазначає: з усіх озвучених Порошенку питань, жодне з них вже за каденції Зеленського так і не зрушилось з місця.

«Україна залишається бідною країною, причому в порівнянні з 2018-м роком почалося падіння промислового виробництва, економічні реформи за рік не почалися, а статок президента Зеленського не найбільший, але він дозволяє собі літати на відпочинок в чартері в Оман, що можуть собі дозволити тільки мультимільйонери.

Зеленський не покарав жодного прибічника Януковича. Зовсім навпаки, Офіс президента офіційно прийняв екс-заступника голови ОП Портнова, а адвокат Януковича став заступником глави ДБР. Так що сам Зеленський на це питання нічого не відповів . При Зеленському почалося масове відновлення на посадах люстрованих чиновників. Чого варте тільки призначення прокурором Києва люстрованого Сергія Юлдашева», — пише Бутусов. Він додає: ніхто з підозрюваних в скоєнні тяжких злочинів не сів і не сяде за ґрати за Зеленського, зате учасників АТО/ООС і активістів євромайдану як переслідували, так і будуть переслідувати.

Також Юрій поставив Зеленському його ж запитання, адресоване рік тому Петру Порошенку: «Вам не соромно?»

«Так, Володимир Олександрович, хотілося б почути вашу відповідь. Петро Олексійович хотів почути наші принципи. Рівність всіх перед законом — те, чого у вас не було (а зараз воно настало?)», — так процитував Бутусов слова Зеленського, сказані рівно рік назад.

Джерело: Диалог.UA