Війна

Ховаємося по окопам, без права відповідати. Командування ВСУ заборонило вогонь по російським військовим на Донбасі

0

Воїни української армії зізнаються, що ситуація на фронті для них є дуже важкою: керівництво ВСУ ввело сувору заборону на вогонь у відповідь по російським найманцям і бойовикам “ЛДНР”, що змушує солдатів ВСУ просто ховатися по окопах, уникаючи обстрілів.

Бійці української армії незадоволені ситуацією на фронті. Один з військовослужбовців з ім’ям Євген розповів журналістам “Радіо Свобода”, що ситуація для українських воїнів на передовій дуже складна, оскільки бойовики накривають українські позиції вогнем, а відповідати зустрічним обстрілом вони не можуть.

Солдат повідомив, що вони змушені бігати по окопах і ховатися від російських обстрілів. При цьому бойовики відкривають вогонь регулярно, кожні 15 хвилин. Більш того, російські найманці використовують важкі види озброєнь.

“Коли по тобі стріляють, а тобі заборонено відстрілюватися, це вже не війна, а якісь хованки. Ховаєшся, щоб в тебе не влучили. Бігаєш, як в хованки. Вони хочуть, щоб ми повелися на їх провокацію, хочуть, щоб нас покарали, адже останнім часом вони нас не провокували. Бої були, але вони тривали годину. А зараз кожні 10-15 хвилин стріляють вже з потужних видів озброєння: ПКМ, ДШК. Трошки почекають і знову провокують “, – розповів він. Солдат української армії підкреслив, що зверху надійшло розпорядження, яке суворо забороняє відкривати вогонь по російським найманцям, зберігаючи режим тиші.

Інформує РБК Україна з посиланням на Радіо Свобода.

Нагадаємо, що на останній пресс конференції Президент Зеленський говорив наступне.

«МИ НЕ СТРІЛЯЄМО ПО УКРАЇНЦЯХ, МИ ВІДПОВІДАЄМО БОЙОВИКАМ», – ПРЕЗИДЕНТ

Очільник держави зазначив, що ніколи не закликав українських військовослужбовців не стріляти у відповідь бойовикам на Донбасі.

Про це йшлося 20 травня під час пресконференції Президента України Володимира Зеленського.

«Я ніколи не закликав, щоб наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світу, що зараз ми і робимо, що в нас дуже міцна армія, але ми не провокуємо, ми боремося за нашу країну. Якщо по нам стріляють, будемо відповідати, але першими стріляти ми не будемо», – сказав президент.

І додав, що війна припиниться тоді, коли виконуватимуться мінські та норманські домовленості, а бойовики перестануть здійснювати провокації. «Але бойовики знають, що з ними буде», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент додав, що вже півтора місяця від початку карантину через епідемію коронавірусу жодна машина ОБСЄ не пропускається на непідконтрольні Україні території.

«Вони (голова ЛНР Леонід Пасічник, – ВН) кажуть, що ОБСЄ фіксує те, що ми стріляємо по цивільним. Ми не стріляємо по українцях, ми відповідаємо бойовикам. Це все, що ми робимо, – сказав Володимир Зеленський. – Я впевнений і вірю в те, що єдиний вплив на них має Російська Федерація».

Він додав, що ці інформаційні провокації спрямовані на Україну через те, що бойовики не знають, що робити з гуманітарною кризою в ОРДЛО.

Володимир Зеленський акцентував, що гуманітарну кризу на Донбасі спровокувала не українська влада, адже, до прикладу, ОРДЛО постачається вода з підконтрольної уряду території, незважаючи на те, що за неї окупанти не платять.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist