Війна

“Я не пробачу” – Батько розвідника Журавля подав позов проти Зеленського

0

Батько розвідника Ярослава Журавля, який загинув унаслідок обстрілу бойовиків під Зайцевим у липні цього року, подав позов проти президента Володимира Зеленського через перевищення ним службових повноважень. Про це Сергій Журавель повідомляє на своїй сторінці в Facebook, передає ІнфоРезист.

“Я не пробачу тим,хто завдяки популізму і некомпетентним діям став причиною загибелі мого сина. Я не пробачу тим, хто ставить під загрозу життя наших військовослужбовців, під прикриттям “прагнення до миру”», – пише він.

Батько загиблого розвідника направив заяву в Офіс генпрокурора і Державне бюро розслідувань.

Журавель звинувачує Зеленського в тому, що він нібито заборонив підрозділам Об’єднаних сил проводити рятувально-пошукові операції поблизу Зайцевого на Донеччині. Це призвело до того, що під обстрілом загинув його син.

У заяві зазначено, що Журавель вимагає розпочати досудове розслідування за ч.4 статті 426 ККУ (перевищення військовою службовою особою влади або службових повноважень).

  • 13 липня штаб операції Об’єднаних сил повідомив, що евакуаційна група, яка вирушила за тілом загиблого командира взводу 35-ї бригади морпіхоти Дмитра Красногрудя, потрапила в засідку.
  • Внаслідок обстрілу був поранений розвідник 35-ї бригади Ярослав Журавель. Під час виходу другої групи для евакуації загинув медик з Естонії Микола Ілін.
  • Побратими Журавля розповіли свою версію. Красногрудь підірвався на вибуховому пристрої й командування відправило за евакуацією тіла групу з восьми осіб. У 7-8 метрах бойовики відкрили вогонь по групі. Журавель, який йшов першим, отримав поранення в ногу.
  • Група відступила і доповіла, що морпіх загинув. Але пізніше його помітив дрон. Для порятунку військового сформували ще одну групу, до якої входив медик Ілін.
  • Коли бойовики відкрили вогонь, Журавель та Ілін сховалися в балці, але медик запанікував, побіг і зачепив розтяжку.
  • 17 липня терористи передали тіло медика українській стороні, проте впізнати його було неможливо. Ідентифікували по ДНК.
  • 21 липня бойовики передали Україні тіло Журавля. Виявилося, що з тіла Іліна вирізали нутрощі і кістки, а розвідник стік кров’ю.
  • Офіс генпрокурора відкрив справу через розстріл медгрупи на Донбасі.