Політика

“Я нє панімаю, пачєму нас заставляют гаваріть на українській мові!” – Ведуча NewsOne виступила проти квот на ТБ (відео)

0

Ведуча телеканалу NewsOne Діана Панченко заявила, що глядачі краще дивляться контент російською мовою. Вона розкритикувала квоти на українському ТБ для державної мови.

Про це телеведуча, яка отримала премію “Журналіст року-2019”, сказала в інтерв’ю Олені Бондаренко на “Эхо Киева”.

“Дуже важлива досі тема мови. Хоча дуже часто ми чуємо від політиків, що ця тема нав’язана, надумана… Нас то якраз і змусили [перейти на українську мову]”, – сказала вона.

Журналістка заявила, що намагається не читати коментарі користувачів мережі, проте часто бачить претензії, чому вона не розмовляє російською.

“Я можу якоюсь мірою зрозуміти. Тому що, мені здається, це і називається демократія: коли ти хочеш російськомовний контент – натиснув кнопку “три”, хочеш україномовний – кнопку “чотири”, – вважає ведуча.

Вона зазначила, що їй абсолютно все одно, якою мовою говорити. “Але глядач дуже часто хоче чути російську мову. І дуже часто російськомовних спікерів краще дивляться. Це не означає, що потрібно ставити під сумнів статус державної української мови. Але чому нав’язувати телебаченню квоти в 90%? Ми ж до цього і йдемо”, – підкреслила Панченко.

“Навіщо позбавляти нас, журналістів, права робити ефіри тою мовою, якою хочуть наші глядачі сприймати контент, я не розумію”, – сказала ведуча. Вона додала, що її здивувало те, що президент України Володимир Зеленський посилив мовні норми.