Війна

“Я відправив Джавелін для України, величезну кількість. Проти Росії” – президент США

0

Джавелін Трамп в інтерв’ю The Wahington Post заявив, що надання військової допомоги Україні – частина ширшої політики протистояння Росії. Фрагменти бесіди з Трампом журналіст WP Марк Тіссен навів у блозі на сайті газети.

Зокрема, Трамп підкреслив, що “ніхто не був жорсткішим” у протидії Росії, ніж він. Як приклад він назвав кібератаку на російське “Агентство интернет-исследований” (відоме як “фабрика тролів”), “відновлення збройних сил США”, нарощування нафтовидобутку, а також надання летального озброєння Україні.

Він сказав, що “скерував в Україну величезну кількість протитанкових комплексів, відправив військову техніку”. “А [43-й президент США Барак] Обама нічого не послав. Це – проти Росії”, – зазначив Трамп.

Україна від початку військової агресії Росії навесні 2014 року вела переговори зі США про постачання летальної зброї. До весни 2018 року Вашингтон постачав Києву тільки нелетальну зброю і допомагав у підготовці українських військових. У березні 2018 року Держдеп США ухвалив рішення про продаж Javelin Україні.

Першу партію Javelin – 37 протитанкових комплексів – і 210 ракет до них Україна отримала 2018 року.

П’ятий президент України Петро Порошенко говорив, що після доправлення Javelin в Україну проросійські бойовики на Донбасі скоротили використання танків.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist