Блоги

Як Арахамія зраду ганяв

0

Тотальні проколи ЗЕкоманди потребують негайно переключити увагу громадян на щось інше. Певно тому в інформпростір запускають нові й нові «зради про минулу владу».

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

26 квітня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія на своєму ФБ написав про звіт тимчасової слідчої комісії ВР по вибухах складів боєприпасів у Балаклеї, згідно якому версія підриву складу російський БПЛА, мовляв, не витримує критики, бо БПЛА не зафіксував «Аерорух». Мовляв, причина вибуху – закладена на складі вибухівка. Арахамія не сказав це прямо, але натякнув, що склад ніби був підірваний самими військовослужбовцями ЗСУ, мовляв, так військові намагалися приховати крадіжки на складах. А керівництво МО, ніби, їх покривало.

Основний мессидж Арахамії – гідний цитування. «В результаті вибуху утворилась воронка, яка має величезні розміри (дивись фото). Водночас, після гасіння пожежі на території арсеналу виявлено до 10 аналогічних воронок, що свідчить про тотожний характер їх мінування… Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди (!!!) кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять штук (!!!) у кожному. Це приблизно 760 кілограм вибухівки, якщо везти мову про, наприклад, КФЗ-1».

Того самого дня Арахамія виклав ще один пост, де він зауважив що ТСК не підміняє орган досудового розслідування і не відповідає на ті питання на яке мусить відповісти слідство. Але – він практично повторив свої попередні твердження.

А наступного 27 квітня на заяви Арахамії відреагував член тої самої ТСК, екс-командувач ДШВ, герой України генерал Забродський. В своєму дописі пан Забродський зазначив кілька надважливих речей. По-перше, згаданий Арахамією звіт був проміжний, який ТСК мусила подати просто після шести місяців роботи. По-друге, існують дві версії подій при чому версії ті різні категорично у всьому.

По-третє – пан генерал вказав на низку дивних фактів, що супроводжували роботу комісії. Як то: «Перенаправлення, вже в ході слідства, матеріалів із одного НДІ судових експертиз до іншого, схильного до більш “зручного” варіанту причин і обставин – це вже питання для саме парламентського контролю. Окреме питання, зміст так званих експертиз. Називаю їх “так званими” без долі сумніву!» Генерал навів приклади «експертиз»: можливість підриву зенітної ракети для комплексу «КУБ» перевірялася пострілом по ній боєприпасом з протитанкового гранатомету РПГ-7. Фронтовики – оцінять.

Ще два надважливих зауваження. «Знаю напевно, що воронки від будь-яких вибухів НЕ БУВАЮТЬ прямокутної форми. І ще – ніхто крім Голови комісії не підписує проміжний звіт ТСК». Простіше кажучи – звіт ТСК цитований Арахамією мало того що був проміжним – його ще й підписав тільки голова комісії. Тобто звіт міг не відображати думку всіх членів комісії.

Михайло Забродський – депутат і політик, тож у висловлюваннях він був вельми стриманий. А от фронтовики на соцмережах за словом у кишеню не лізли, і правду-матку Арахамії рубали прямо в очі. По-перше, вони висміяли твердження про закладання кумулятивно-фугасних зарядів, які насправді призначені для руйнування об’єкту заритого в землю (ДОТу, бункеру). Форми воронок там були б зовсім інші. Фронтовики відмітили, що чотирикутні воронки показані Арахамією на фото, найбільше схожі на залишки капонірів, зруйнованих вибухами боєприпасів в яких їх зберігали. Звідти й чотирикутна форма.

Так само розкритикували доводи Арахамії про неможливість застосування БПЛА. Арахамія чомусь вперто наполягав ніби апарат мав прилетіти з Росії. В той самий час ніщо не заважало застосувати коптер з підвішеним вибуховим зарядом – такі «пташки» широко використовують на фронті. Посилатися ж на «Аерорух» – взагалі смішно. Було б цікаво дізнатися, скільки БПЛА зафіксував «Аерорух» біля Києва і Дніпра, де їх виробляють?!

Це – лише короткий список претензій до зави Арахамії. Відповідати він не став, і його мовчанка – кращій доказ того, що справа не чиста. Очевидно – «Слуга народу» сильно хотів запустити в інформпростір гучну зраду – але підвели «криві ручки». Як завжди.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко