Блоги

Як не давати воду в Крим

0

Новина про те, що у Криму води лишилося на тиждень, сильно обрадувала наших щирих патріотів, які вже задоволено потирають руки: “Пийте камені з неба, зрадники”. У мене ж настрій не такий бравурний – і от чому.

Нас цілком реально можуть примусити дати воду в Крим. І примусити нас може не Москва, а всім нам мила і жадана Європа. Як? Дуже просто. Коли вода в Криму зникне остаточно і коли там дійде до смертей, Москва заголосить мов різана про гуманітарну катастрофу і через своє лоббі на Заході (в пресі, в парламентах, в лівацьких і неофашистських партіях) почне розкручувати тему “Україна мусить дати воду”.

В цій ситуації більш ніж реальна перспектива – Захід почне давити на команду Зеленського, примушуючи дати воду в Крим. Я розумію що по Північно-Кримському каналу зараз це зробити нереально. Існують інші способи. Проблема – у наявності води.

Так от, з настанням такої перспективи зелені отримають повний карт-бланш поділитися з окупантами в Криму водою. Виправдання буде залізо-бетонне – від нас дати воду вимагає Європа. Ви що, мовляв, нас з Європою розсварити хочете? Чи не з голосу Москви ви співаєте?

У зв’язку з цим хочу нагадати як з подібної ситуації викрутився Петро Порошенко. Сталося це році у 2016-му (можу помилятися, пишу по пам’яті). Росія тоді втратила надію пробити до Криму суходольний коридор (саме через це вони таранили ДАП і Дебальцево) і почала тиснути на Україну через Захід. Мовляв – у Криму загроза гуманітарної катастрофи, Україна мусить дати воду. На Заході, звісно, знайшося чимало корисних ідіотів які заходилися тиснути на Порошенка як зовні – напряму, так і з середини країни – руками Лещенок і Шабуніних які захоплено придумували корупційні скандали. Захід був налаштований цілком серйозно.

Що відповіла на це команда Порошенка? Вона відповіла, що так, гуманітарна катастрофа це жах, що воду людям дати треба, але ж не можна давати воду без відповідних міжнарондих угод. І от Україна склала проект угоді про “постачання води до української Автономної республіки Крим, тимчасово окупованої Росією”. Для Москви підписати таке означало визнати, що Крим – український і що вони – окупанти. Звисно Москва таке підписувати відмовилася, і склала свій проект угоди де Україна воду мала постачати до “Республіки Крим Російської Федерації”. А це підписати не могла уже Україна, бо належність Криму Україні записано в Конституції України. Порушувати Конституцію – дурних нема.

Результат – Крим без води, Москва сама відмовляється отримувати воду, а Україна в особі президента Порошенка говорить Заходу щось типу: “А ми що? Ми їм пропонували – не беруть”.

І от найбільш небезпечним нині є, якщо ЗЕкоманда цими настановами з минулого знехтує і просто дасть воду. Бо після того як викрутився в тій ситуації Петро Порошенко, це вже буде зрада. Нічого не заважає зеленим так само рописати в угоді належність Криму Україні – хай Москва підписує.

Гадаєте підпише?

Дмитро “Калинчук” Вовнянко