Суспільство

Як не платити земельний податок – лайфхак від Івана Баканова

0

“Голова СБУ Іван Баканов опосередковано підтвердив, що ухиляється від сплати податків.

На тому тижні Прямий з колегами з Watchdogs випустили цілу програму про життя пана Баканова. Там було бугато цікавого. Чого варте лише те, що його родина досі активно користується російською соцмережею “Однокласніки”. в цих “Однокласніках” постійно сидять і жінка Баканова, і його тесть, який живе з ними разом.

Тобто офіційно голова СБУ наполягає, що користування російськими соцмережами небезпечне, а реально – не може впоратися з ними навіть у власній родині. Це – лицемірство, але біда навіть не в тому. Родичі Баканова мають “Однокласнікі” на своїх мобільних пристроях. І це означає, що російська розвідка має повний доступ до всіх даних про життя голови Служби безпеки України: росіяни знають їхні геолокації, маршрути, номери телефонів, соціальні графи – все! І Баканова це не хвилює, – мабуть, Іван Геннадійович знає, що його “діяльність” на посаді голови СБУ росіянам у жодний спосіб не заважає. Тоді і справді нема, чого хвилюватися.

Через соцмережі родини Баканова ми вийшли на їхній маєток в селі Ходосівка під Києвом. У них там двоповерховий будинок, власне озеро і приватний парк. Формально, ніякого будинку не існує, а за реєстром майнових прав Іван Баканов володіє лише невеличким клаптиком землі на чотири сотки – під “особисте селянське господарство”. Бачите тут особисте селянське господарство? Навіть городу нема!

Ми надіслали до СБУ дуже докладний запит – чому майно не зареєстроване, чи платяться податки і так далі. І ось нарешті отримали відповідь. Спецслужба п’ять днів думала, аби відписати, що голова СБУ подасть свою декларацію в НАЗК і тільки НАЗК має право перевірити її достовірність. Наш запит містив пастку, і Баканов попався. Ми не питали про походження майна. Маєток у Ходосівці з’явився задовго до призначення Баканова на держслужбу. Ми питали, чому будинок не зарєстрований, і чи платить родина Баканових земельний податок за свої пів гектара. Це не є питання НАЗК. “Чи платите ви земельний податок?” – це просте питання, на яке можна відповісти так, чи ні. І пан Баканов відповісти не зміг.

Земельний податок – це плата за землю. Щонайменше три відсотки від нормативної грошової оцінки землі. Оподатковуються присадибні ділянки понад п’ятнадцять соток в містах і смт, і понад двадцять п’ять соток – в селах.

Подивіться ще раз на відео з коптера. Ви бачите тут єдину велику присадибну ділянку Івана Баканова, її площа близько сорока п’яти соток, майже пів гектара. Яле якщо подивитися ту саму землю на кадастровій карті, ви побачите не одну, а чотири ділянки, які записані на різних людей і мають різне цільове призначення. Щось належить Баканову, щось – дружині. Щось – присадибна ділянка, а щось – сільськогосподарська земля. Ще раз – насправді, ділянка одна. А по документах – їх кілька, і всі записані по-різному. Таким чином сім’я головного сбушника України може економити на податках.

Тепер у Баканова є трошки більше місяця, щоб похапцем все зареєструвати і подати декларацію. І це не буде легко, бо будинок стоїть на сільськогосподарській землі, та Іван Геннадійович сам винуватий – такі питання вирішувати треба ще до виборів, а не через рік після призначення.

Бо що ми маємо в результаті? Ми маємо голову контррозвідки, який дуже по-тупому ухилився від сплати податків, а все життя його сім’ї – абсолютно прозоре для російських спецслужб. Ви правда думаєте, що така людина може керувати Службою безпеки України? Людьми, які викрали Цемаха прямо з Донецьку, і непомітно вивезли його на підконтрольну територію? Нєа. Баканов на чолі СБУ – це приниження Служби”.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist