Політика

Співробітників БТ, які не працюють через страйк, замінили працівниками Russia Today

0

У Мінську співробітників Белтелерадіокомпанії (БТ), які не працюють через страйк, замінили працівниками російського ЗМІ Russia Today. Про це повідомляє “Радыё Свабода“.

Джерело журналістів повідомило, що у студію БТ приїхали російські фахівці – режисери, технічний персонал, кінооператори. Їм показали, як працює обладнання. Усі вони колишні або нинішні співробітники каналу Russia Today.

Справжніх працівників компанії, які заявили про участь у страйку, позбавили перепусток у будівлю БТ, розповіла одна зі співробітниць Дар’я Вайтовіч.

Неназваний працівник БТ також підтвердив виданню “Наша Ніва“, що тих, хто страйкує, замінюють російськими фахівцями. За його словами, передусім заміну знайшли тим, хто займається політичними новинами.

Режисерка БТ Альона Мартиновська повідомила TUT.BY, що 18 серпня до відеоінженера компанії прийшло шість осіб, які цікавилися роботою монтажного комплексу. За її словами, це були фахівці, які приїхали з Москви. Колеги розповіли їй, що росіянам планують платити по 5 тис. білоруських рублів (55,3 тис. грн) при тому, що білоруські отримують за цю роботу не більше ніж 1,5 тис. білоруських рублів (16,6 тис. грн).

Страйк Белтелерадіокомпанії почався 17 серпня. Частина співробітників підписала повідомлення на ім’я керівника БТ Івана Ейсмонта, у якому вимагала визнати недійсними результати виборів, відправити у відставку голову Центрвиборчкому Лідію Єрмошину, звільнити політв’язнів, скасувати цензуру в ЗМІ. На 17 серпня документ підписало 260 осіб, повідомив РБК учасник акції та режисер білоруського телебачення В’ячеслав Ломоносов.

Від початку протестів із державних телеканалів у Білорусі звільнилося кілька телеведучих і журналістів, зокрема глава президентського пулу, ведучий ОНТ Дмитро Семченко.

Білоруські державні ЗМІ називали протестувальників провокаторами, знімали незбалансовані сюжети про затриманих, у яких запитували, “чи будуть вони ще робити революцію”. 13 серпня на телеканалі “Беларусь 1” вийшов сюжет про допит опозиційного активіста Юрія Воскресенського. У ньому йшлося про плани “з дестабілізації ситуації в Білорусі”, а в цей час показували гаманець із символікою Служби безпеки України та карткою із зображенням лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери.

З 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Інші кандидати набрали менше ніж по 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину  – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах розпочалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. Відомо мінімум про трьох загиблих. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.