Суспільство

“Які ж с*ки! Ох упіймаємо!” Вічний Аваков пригрозив, що Нацгвардія розпочала операцію через підпали лісу

0

У Міністерстві внутрішніх справ України створено спеціальну групу для протидії підпалам, а Національна гвардія розпочала антидиверсійну операцію в лісі, повідомив 20 квітня у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, пише видання Gordon.ua.

“Створив спеціальну групу МВС. Нацгвардія розпочала антидиверсійну операцію в лісі… Але які ж негідники… Тисячі наших не сплять на пожежі цілодобово, хапають пил і радіацію, а хтось із-за рогу… Ох упіймаємо! А впіймаємо точно! І штрафом уже не відбудетеся”, – написав міністр, уточнивши, що під час учорашнього обльоту Чорнобильської зони відчуження виявили нові місця підпалу.

“Учора, під час вечірнього моніторингового обльоту в Чорнобильській зоні, виявили чотири феномени на площі приблизно 100 м². Добре, що поруч були сили і вдалося швидко загасити. Але… Які ж суки! Яким лайном треба бути, щоб коїти таке? Жахливо суха зима – рівень води в екосистемі пішов униз на 1,5–2 м, лісова, особливо хвойна, підстилка дуже вразлива для пожежі. Висохли торфовища – і це особлива проблема. І все це, звісно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя у країні, хтось – приховати за вогнем свої брудні справи… Ми це дуже добре все розуміємо. І миритися не збираємося”, – запевнив міністр.

Він зазначив, що поліція вже займається цим та іншими інцидентами, і закликав усіх, кому відомо про підпали, повідомляти правоохоронцям.

Міністр поінформував, що станом на ранок 20 квітня в Чорнобильській зоні зафіксували чотири невеликі осередки займання, один із яких локалізовано, у Житомирській області – чотири активні осередки, два з них локалізовано.

“Лісники та пожежники дуже добре відпрацювали вечір і ніч. Дякуємо їм! Водночас прогноз вітру на сьогодні для гасіння пожежі не дуже гарний – можливе [посилення] до 15–20 м/с. Це сильний вітер, вогонь може поширитися ривками, прориваючись на нові ділянки, – і це ризики. Ураховуємо це. У світлий час доби постійно моніторить зони ризику вертоліт і БПЛА МВС. Наземні сили і авіація працюють на повну”, – розповів Аваков.