Політика

«Якщо не буде угоди з МВФ»: Погребінський прогнозує втечу Зеленського з України

0

Якщо Києву не вдасться укласти нову угоду з Міжнародним валютним фондом про виділення чергового кредиту, президент Володимир Зеленський втече з України. За інформацією Федерального агентства новин, така думка прозвучала від київського політолога Михайла Погребинського.

Він пояснив, що дві третини доходної частини бюджету країни складають тільки запозичення. Якщо МВФ не виділить Києву черговий кредит, керівництву країни не буде чим виплачувати зарплати і пенсії.

Якщо влада вирішить запустити друкарський верстат, то вже через пару місяців курс долара досягне 300 гривень, пояснив Погребінський. Через зміни державного бюджету України на поточний рік ВВП скоротиться на 3,9%, а ще зовсім недавно аналітики прогнозували зростання в 3,7%. Замість прогнозованих 27 гривень за долар, американська валюта подорожчає майже до 30 гривень.

Що стосується інфляції, то замість обіцяних 5,5%, вона досягне 8,7%. Політолог підкреслив, що без кредитів Міжнародного валютного фонду Зеленському доведеться терміново шукати літак в Оман.

Нагадаємо, що раніше, коментуючи п’яту річницю від дня загибелі Олеся Бузини, Погребінський заявив, що він був єдиним з усієї творчої інтелігенції, хто відкрито і послідовно виступав опонентом українського ліберального націоналізму і був прихильником зближення слов’янських народів.