Суспільство

Японія відмовилась укладати мир з Росією через анексію Криму

0
epa07221237 Japanese Prime Minister Shinzo Abe speaks during a news conference at the Prime minister's official residence in Tokyo, Japan, 10 December 2018, after the ending of an extraordinary parliamentary session. Abe answered to a question on the arrest of former Nissan Motor Co Chairman Carlos Ghosn by saying that he could not comment. EPA/KIMIMASA MAYAMA

Японія не підписала мирну угоду з Росією в тому числі і через анексію Криму в 2014 році. Як інформує ІнфоРезист, про це повідомило видання Nikkei.

Як розповів колишній прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо, в 2016 році Путін прагнув вирішити територіальну суперечку з Японією і обидві країни були близькі до цього в кінці 2018 року.

Зрештою, угода між Росією і Японією так і не була підписана. Однією з причин тому стало погіршення відносин між США і Росією після анексії Криму в 2014 році.

Японія багато років оскаржує приналежність Курильських островів Ітурупа, Шикотану, Кунаширу і Хабомаї, які СРСР окупував наприкінці Другої світової війни і зараз контролює Росія. Через це країни досі не уклали формальний мирний договір.

На початку 2020 року в Кремлі заявили, що “не фіксують ніяких змін в позиції Японії”.

  • Японія купить у США 105 винищувачів п’ятого покоління F-35.