Суспільство

Єдиний живий курсант із Ан-26 розповів про катастрофу в Чугуєві

0

Курсант В’ячеслав Золочевський став єдиним, хто вижив в авіакатастрофі з літаком ВСУ Ан-26 під Харковом. Під час розмови зі слідством хлопець розповів, що він уцілів завдяки тому, що його прикрили від вогню уламки фюзеляжу, інформує ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Президент України Володимир Зеленський відвідав в лікарні Харкова Золочевського ще в суботу, 26 вересня. У Telegram він написав, що у курсанта був фактично другий день народження.

“Уночі В’ячеслав отямився біля уламків літака Ан-26, в якому летіла вся команда, друзі, побратими. Вогонь, знищений літак, темрява й тіла навколо. Один із хлопців поруч горів, і Слава кинувся його гасити. Йому вдалося дати ще один шанс іншому курсанту, який, однак, на жаль, помер від опіків сьогодні вранці. Це героїзм посеред поля смерті, – написав президент. Він побажав Золочевському сил пережити й оговтатися від тієї страшної ночі.

Як пише hromadske, голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер, який супроводжував Зеленського в лікарні, розповів, що вони поспілкувалися з курсантом, але запитаннями його не навантажували.

“Сказав, що все відбувалося, як у комп’ютерній грі, що він, коли отямився, побачив, як горить його товариш, і він допомагав гасити полум’я на цьому хлопці, який перебував у лікарні і, на жаль, сьогодні помер”, – переказав Кучер слова курсанта.

Очільник ОДА додав, що хлопець усього не пам’ятає, бо на певний час знепритомнів. Водночас інформацію про те, що він нібито вистрибнув із літака, курсант не підтвердив.

“З урахуванням емоційного складника лікарі кажуть, що стан середньої тяжкості, але якщо брати фізично – він навіть у задовільному стані”, – уточнив Кучер.

27 вересня Золочевського допитали слідчі Державного бюро розслідувань. За словами курсанта, його врятувало певний збіг обставин.

“Сьогодні, я можу сказати, він додатково повідомив, що вцілів, бо перебував у певній “капсулі” з фюзеляжу, частиною літака прикрило, і тому вогонь не дістав його. Він прийшов до тями і зміг залишити літак, що горів”, – переповів Кучер слова курсанта.

Telegram Володимира Зеленського
Скрин Telegram

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16