Суспільство

“Єлизавета Володимирівна”: У ЗМІ злили інформацію про таємничу мультимільйонерку з Санкт-Петербурга, яка має доньку від Путіна

0

У президента РФ Володимира Путіна, ймовірно, є третя дочка, яку йому народила мультимільйонерка з Санкт-Петербурга і акціонер банку “Росія” Світлана Кривоногих. Про це йдеться в розслідуванні видання “Проект”.

Кривоногих – таємнича особистість, яка пов’язана як з главою російської держави, так й іншими наближеними до нього особами. За даними видання, вона народилася в простій родині в Санкт-Петербурзі, але після завершення університету її життя різко змінилося: в 2000 році вона стала власницею елітного житла, а нині родині Кривоногих належить житлової нерухомості в Петербурзі та Москві на 1,1 млрд рублів.

«У публічних документах відповіді на питання про чоловіка Світлани Кривоногих, зрозуміло, немає. Однак у документах можна знайти джерело багатства, яке раптом на неї звалилося. На початку “нульових” вчорашня студентка входить в капітал відразу декількох компаній, серед яких виділяється швидко зростаючий петербурзький банк» “Росія””, – йдеться в розслідуванні.

У 2001 році Кривоногих зареєструвала фірму «Релакс», на яку згодом записали її частку в банку «Росія». Станом на початок 2019 року, у загадкової подруги Путіна було близько 2,8% акцій – це приблизно 800 млн рублів.

Світлана Кривоногих

Журналісти-розслідувачі стверджують, що банк “Росія” злетів при президентові Путіні. Створений петербурзькими партійними функціонерами в кінці перебудови, в 2000 році він працював лише на північному заході країни, а офіс у Москві відкрив вже після обрання Путіна президентом РФ.

“Потім банк почав набухати від активів, які йому діставалися від державного «Газпрому»», – зазначили журналісти.

Зараз банк “Росія” входить в 20-ку найбільших банків РФ. Однак у 2014 році він потрапив під санкції після окупації Криму Росією через свою близькість до Путіна. Втім, господар Кремля тут же підтримав фінустанову і навіть відкрив там рахунок.

За підтримки банку “Росія” Кривоногих також стала власницею “Ленінград центру” з часткою в 75%. Окрім того, їй належить улюблений президентом гірськолижний курорт «Ігора» в Ленінградській області. При цьому її партнером значиться сусід Путіна по дачному кооперативу “Озеро” Юрій Ковальчук. Він же має 40% акцій банку “Росія”.

Все майно і бізнес-активи сім’ї Кривоногих, виявлені “Проектом”, можна оцінити в 7,7 млрд рублів (близько 100 млн дол.).

Кривоногих часто літала в літаках, які курсують між Петербургом і Москвою, разом з петербурзькою підприємницею Діною Цилевич, яка в кінці 90-х була близька з нинішнім главою Росгвардії Віктором Золотовим.

“Дві людини, які знають подруг, пояснили “Проекту” причину зльоту Кривоногих: вона була близька з президентом Путіним. Їхнє знайомство почалося ще в 90-х, до обрання Путіна президентом і продовжилося на початку нульових. Ближче до кінця минулого десятиліття ці відносини, за даними “Проекту”, швидше за все, завершилися”, – пише видання.

Світлана Кривоногих

За інформацією ЗМІ, причина таємничості Кривоногих може полягати в тому, що у неї є донька, яку вона народила в 2003 році. Тоді Путін починав підготовку до перших у своїй кар’єрі перевиборів. У копіях документів, які опинилися в розпорядженні видання, дівчинку назвали Єлизавета. Її батько не вказаний, але значиться лише по батькові – Володимирівна.

Єлизавета вже кілька років живе під іншим прізвищем, а сторінки в соцмережах веде під вигаданим ім’ям. “Проект” пише, що, судячи з портретних фото, вона феноменально схожа на Путіна. Такого ж висновку дійшов директор Центру візуального аналізу університету Бредфорда Хассан Угайл.

Фрагмент з висновку професора Хассана Угайлу про схожість Путіна і дочки Кривоногих

Комп’ютерний аналіз показав, що схожість Путіна з дочкою Кривоногих становить 70,44%. При цьому схожість вище 75% означає, що на фото одна й та сама людина.

“З цього можна зробити висновок про можливу спорідненість [між ними]” – йдеться у висновку професора.

Видання не опублікувало портретне фото ймовірної неповнолітньої доньки Путіна з етичних міркувань. До того ж після того, як журналісти звернулися до Світлани Кривоногих з проханням дати коментар, її дочка видалила свої акаунти в соцмережах.

“Потік з активів і власності, який продовжує литися на сім’ю Кривоногих, лише підтверджує версію про те, що ці люди дуже важливі президенту», – підсумували журналісти.

Єлизавета Кривоногих

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков сказав, що вперше чує прізвище Кривоногих.