Політика

Єрмак розповів свою версію історії з “вагнерівцями”

0

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак знову спростував версію про існування спецоперації СБУ щодо затримання бойовиків ПВК “Вагнер“. Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова“, пише ІнфоРезист.

За словами Єрмака, “детективна” історія про спецоперацію із затримання “вагнерівців”, яку готували агенти СБУ, була “вигадана з самого початку”, а її автори нібито взяли кілька реальних фактів і додали до них художній вимисел.

Глава ОП також сказав, що деякі українські політики і журналісти стали співучасниками пропаганди проти України, поширюючи версію про участь у спецоперації української сторони. Єрмак вважає, що історія здавалася б смішною, якби мова не йшла про національну безпеку.

“Це прикрий випадок, коли сьогодні політики, представники медіа, бажаючи отримати хтось лайки у Фейсбуці, хто якісь політичні дивіденди, використовують пропаганду проти України і, на жаль, вільно чи мимоволі, беруть у ній участь”, – сказав голова ОП.

Версію про участь України у спецоперації із затримання “вагнерівців” у Мінську озвучував головний редактор сайту “Цензор.Нет” Юрій Бутусов і ряд депутатів від партії Петра Порошенка “Європейська солідарність”.

“Коли про це заявив Володимир Путін, це було після того, як публікація з’явилася на сайті у пана Бутусова”, – зазначив Єрмак.

Єрмак заявив, що з початку війни на Донбасі українська розвідка і відповідні органи почали документувати людей, які в ній приймали участь і вбивали наших бійців, що і зараз триває. Глава ОП впевнений, що саме ці факти документування і були злиті в ЗМІ.

Єрмак підкреслив, що поширення цієї інформації сильно ускладнило роботу українських спецслужб. Він упевнений, що затримання “вагнерівців” дійсно було спецоперацією, але не України. Він також вважає за потрібне створити Центр протидії пропаганді, щоб не допустити “поширення фейків”.

Глава ОП зазначив, що що так звані приватні армії дуже тісно співпрацюють зі спецслужбами РФ і вони навряд чи могли б рік готувати спецоперацію, про яку ніхто б не знав, а потім з’явитися в Білорусі.