Політика

Єрмака спіймали на цинічній брехні щодо обміну полоненими

0
Воєнний експерт Дмитро Снєгирьов зазначив, що заяви керівника Офісу президента Андрія Єрмака, що обмін відбувається «всіх на всіх» і забирають усіх верифікованих не відповідає дійсності

Про це він заявив в ефірі програми «Змістовно з Христиною Яцків», передає Еспресо.TV.

«Формула «всіх на всіх» була закріплена Мінськими домовленостями. Відповідно, під час Нормандської зустрічі відбулась деяка трансформація цієї формули. Були внесені корективи. Йдеться про всіх верифікованих, себто встановлених, на всіх встановлених. Це дещо інший характер обміну. Якщо виходити з нової формули «всіх встановлених на всіх встановлених», то українська сторона забрала не всіх своїх бранців. Чому під час цього обміну не забираємо усю кількість українських бранців? Тобто, ті всі заяви пана Єрмака, що обмін відбувається «всіх на всіх» і ми забрали всіх верифікованих не відповідають дійсності. Такими формулюваннями вони можуть підтверджувати або не підтверджувати наявність всіх людей», — зазначив Снєгирьов.

Воєнний експерт наголосив, якщо відбувся цей обмін полоненими, то це означає, що українська сторона погодилась на вимоги РФ.

«Якщо відбувся цей обмін, значить українська сторона погодилась на вимоги РФ. Перемовини ведуться не між самопроголошеними республіками і Україною, а між Україною та країною-окупантом», — сказав Снєгирьов.

Він також наголосив, що вимогою Росії було припинення кримінальних переслідувань на території України і країна погоджується на ці процеси, але РФ не робить відповідних дій щодо українців.

«Вимогою російської сторони було так зване юридичне очищення — це припинення кримінальних переслідувань на території України. Якщо ми погоджуємось на ці процеси і припиняємо будь-які кримінальні переслідування бойовиків, то чому російська сторона не робить дзеркальних відповідних дій щодо українських бранців? Процедура юридичного очищення конче потрібна в моменті обміну, по так званому, кримському списку. Якщо не буде проведена процедура юридичного очищення стосовно цих бранців — Україна може наразитися на звинувачення і принцип террористичної діяльності і виступати, скажімо так, як спонсор терористичних організацій. Це дуже небезпечний сценарій російської сторони. Його треба швидко ламати», — сказав Снєгирьов.