Суспільство

Європейський суд визнав: Росія встановила контроль над Кримом до “референдуму”

0

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що Російська Федерація встановила контроль над Кримом ще до так званого “референдуму” (16 березня 2014 року). Москва протягом кількох днів різко збільшила військове угрупування на півострові і брала участь у блокаді українських військових частин.

Відповідне рішення опубліковано на сайті ЄСПЛ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

У документі йдеться, що Росія наполягала на тому, що ефективний контроль над півостровом почала здійснювати тільки після 18 березня 2014 року, коли Крим “увійшов до складу” РФ на підставі “референдуму” та “договору”.

Однак ЄСПЛ встановив наявність достатніх доказів, що Росія контролювала Крим як мінімум з 27 лютого 2014 року.

Суд зазначає, що попри те, що війська Чорноморського флоту РФ на півострові не перевищили встановлений ліміт у 25 000 осіб, чисельність військових зросла майже вдвічі з приблизно 10 000 наприкінці січня 2014 року до майже 20 000 в середині березня.

На думку ЄСПЛ, посилення військової присутності Росії в Криму було значним.

Суд взяв до уваги, що уряд Росії не оскаржував твердження про перевагу свого угруповання в Криму над українською армією в технічному, тактичному і військовому плані. Також російська сторона жодним чином не виправдала таке різке зростання військової присутності.

“Більше того, збільшення відбулося без згоди або співпраці з українською владою, про що свідчать дипломатичні комюніке, що заперечували проти розгортання військ”, – йдеться у рішенні.

Крім того, всупереч доводам російської сторони про нібито “пасивне спостереження” Україна надала докладні відомості про те, як російські військові брали участь у блокаді та роззброєнні військовослужбовців Збройних сил України.

Також ЄСПЛ звернув особливу увагу на заяви президента Росії Володимира Путіна. Перша – на нараді з керівниками силових структур у ніч з 22 на 23 лютого 2014 року, коли він заявив, що ухвалив рішення “розпочати роботу з повернення Криму Російській Федерації”.

Друга – в інтерв’ю від 17 квітня 2014 року він прямо визнав, що Росія “роззброїла військові частини української армії та правоохоронні органи” і що російські військовослужбовці підтримали “кримські сили самооборони”.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на наш телеграм-канал "Блоги вільної України"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік!

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16