Суспільство

З МОЗ вивозять китайські тести на коронавірус на приватних автомобілях, — розслідування «Схем»

0

Журналісти програми-розслідування «Схеми» зафіксували, як люди без посад в Міністерстві охорони здоров’я вивозять з відомства медичні засоби, включно з тестами на Covid-19 з китайського вантажу.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів, передає Цензор.НЕТ.

«Журналісти помітили, як головний санітарний лікар країни вітається з чоловіком, який тільки що завантажив йому в багажник коробку, схоже, з якимись медичними виробами», — йдеться в розслідуванні.

З МОЗ вивозять китайські тести на коронавірус на приватних автомобілях, - розслідування Схем 01

Журналісти нагадують, що 23 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україну прибув перший літак з Китаю, який доставив «тест-системи полімеразної ланцюгової реакції, експрес-тести, апарати штучної вентиляції легенів, маски, захисні костюми і ще багато чого необхідного».

«А за два дні, 25 березня журналістам вдалося зафіксувати, як частину цих тестів відвантажили з авто Центру громадського здоров’я. За даними джерел «Схем» на митниці, експрес-тести саме цього бренду — китайської AmonMedCAS — закупило міністерство. І саме МОЗ є їхнім єдиним імпортером за останні 2 місяці», — пишуть журналісти.

З МОЗ вивозять китайські тести на коронавірус на приватних автомобілях, - розслідування Схем 02
З МОЗ вивозять китайські тести на коронавірус на приватних автомобілях, - розслідування Схем 03

Народний депутат від «Голосу» Олександра Устінова зазначила в Facebook, що якщо раніше МОЗ «не купував ліки, то тепер розсовують по своїх елітних тачках коробки з тестами, які прилетіли з Китаю і мають поїхати в регіони».

«Це дно, коли людей у регіонах не тестують — а на відео коробки з китайською гуманітарною допомогою пакують в джипи!», — пише Устінова.

За її словами серед тих, хто це робить — Олександр Чумак, «який має своє паркомісце на парковці Міністерства охорони здоров’я – чи то радник, чи то експерт, який не вилазить з МОЗ. Класичний рішалово».

З МОЗ вивозять китайські тести на коронавірус на приватних автомобілях, - розслідування Схем 04

«Саме він погрожував мені і Olga Stefanyshyna відбити бошку, коли подали законопроєкт, який би знизив ціни на ліки», — пише депутатка.

«Поруч з ним на другому фото Петро Багрій, який за часів Богатирьової вигравав тендери на сотні мільйонів гривень у Міністерстві охорони здоров’я, коли відкати там становили 40%. Пам’ятаю, як Чумак написав мені, чому я його до Багрія прив’язую, він типу не його соратник. Дивно — а фото і коментарі Багрія і Чумака говорять про зворотне», — додає вона.