Політика

Мін’юст пропонує виключити з закону про люстрацію комуністів та майже усіх топ-чиновників часів Януковича

0

У новій редакції закону про люстрацію планується вивести з-під дії закону чиновників Компартії та тих, хто працював за часів СРСР, а також усіх чиновників, окрім тих, хто безпосередньо впливав на рішення експрезидента Віктора Януковича, інформує Прямий.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська під час виступу в Конституційному Суді України.

“Ті категорії, які зараз записані в законі про очищенні влади, варто розділити на три групи. Одна з груп… з незрозумілих причин потрапила під люстрацію – це люстрація чиновників Компартії й тих, хто працював за часів Радянського Союзу. З часів Радянського Союзу минуло чимало часу й люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально й необґрунтовано. Цю категорію осіб, на нашу думку, із закону слід виводити”, – сказав Малюська.

За його словами, під автоматичну люстрацію повинні підпадати тільки топ-чиновники, урядовці або керівники Адміністрації президента, які “з ймовірністю 99,9%” впливали на формування державної політики при Вікторі Януковичі.

“Решта – це абсолютна більшість люструвати чиновників. До них потрібно застосовувати індивідуалізований підхід. Законопроєкт передбачає створення спеціальної комісії, яка буде, якщо законопроєкт підтримає парламент, індивідуально переглядати скарги люструвати осіб”, – сказав Малюська.

Зазначимо, Верховна Рада у вересні 2014 року прийняла закон “Про очищення влади” (люстрацію). Особам, які потрапили під цю процедуру, забороняється займати певні високі посади на державній службі особам.

У 2019 ЄСПЛ визнав, що люстрація порушує права українських чиновників. Суд також вирішив, що закон про очищення влади застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників тільки на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, чи на підставі заняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

Зараз закон про люстрацію знаходиться на розгляді Конституційного Суду, який 23 червня перейшов до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення.

Раніше стало відомо, що Міністерство юстиції України розробило законопроєкт, що звужує коло осіб, які підпадають під люстрацію.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist