Різне

“За 20-30 років” – На Росії істерика через телесюжет у Туреччині про розширення впливу на Крим, Кубань, Північний Кавказ та Нижні Поволжя

0

У Держдумі відреагували на публікацію в ефірі турецького державного телеканалу TRT1 карту розширення зони впливу Анкари, яка, зокрема, включає в себе російську Кубань і анексований Крим. Про це в п’ятницю, 12 лютого, повідомляють Патріоти України з посиланням на РІА Новини.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Зокрема, перший заступник голови комітету нижньої палати парламенту з оборони Андрій Красов припустив, що у Анкари є думки про відтворення Османської імперії. За його оцінкою, Туреччина навряд чи стане пробувати приєднати до себе російські території силою.

«Якщо вони хочуть перевірити на собі силу російського духу і нашої зброї, нехай спробують», – заявив вірний путінець, закликавши турецьких чиновників уважніше вивчати історію Росії.

За словами іншого депутата Держдуми Павла Шперова, Туреччина ніколи не приховувала своїх амбіцій щодо Криму, при цьому політики республіки всерйоз обговорюють питання приєднання “російського півострову”.

Він вважає, що Туреччина хоче мати таку ж зону впливу, яка у неї була 200 років тому, проте зараз це навряд чи може серйозно обговорюватися. У той же час Шпер закликав МЗС Росії відреагувати на демонстрацію карти турецьким державним телеканалом.

Російський парламент схвилювала новина, що турецький державний телеканал TRT1 показав в ефірі прогноз щодо розширення сфер впливу Анкари, підготовлений раніше американською компанією Stratfor. З аналітичного документу випливає, що до 2050 року Туреччина істотно розширить зони свого впливу відразу в декількох напрямках. Так, вважають аналітики, Анкарі вдасться зміцнити свої позиції відразу в декількох регіонах півдня Росії, зокрема, в Криму, на Кубані, в Калмикії, Астраханській області і республіках Північного Кавказу.

Передбачається, що під турецьке вплив потраплять Грузія, Вірменія, Азербайджан, ряд територій Казахстану, Узбекистану і Туркменії, а також території Греції і самопроголошених республік Донбасу. Крім того, на думку експертів, можна чекати зміцнення позиції Туреччини в країнах Перської затоки, Єгипті та Лівії.

У листопаді 2020 року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про ведучого місці республіки в новому світопорядку. За його словами, країна володіє необхідними можливостями для розширення своєї могутності та впливу в новому політичному та економічному світопорядку.