Війна

Загибель Журавля: Побратими звинуватили керівництво в бездіяльності. Він стікав кров’ю від 1 до 4 діб

0

Побратими загиблих на Донбасі розвідників ВСУ розповіли, що насправді сталося 13 липня в районі Зайцева і як загинули бійці Дмитро Красногрудь, Ярослав Журавель і медик Микола Ільїн. Текст звернення і відео з дрону опублікував волонтер Роман Донік на своїй сторінці в Facebook, інформує портал ІнфоРезист.

13 липня близько 8:00 група розвідників 137 ОБМП виконувала антидиверсійне завдання в районі селища Зайцева. Першим ішов командир розвідувального взводу лейтенант Красногрудь (позивний «Мір»), другим – сержант Журавель (позивний «Ярік»), решта їх прикривали.

Лейтенант наказав залишатися сержантові на безпечній відстані, а сам став просуватися по запланованому маршруту. Тоді пролунав вибух, який відкинув командира на 4 метри, а потім ще один вибух викликало приземлення Красногрудя на ділянку поблизу маршруту.

Командир встиг сказати Журавлю по рації, що йому відірвало ногу і відключився. Насправді виявилося, що “Міру” відірвало крім ноги частину спини, поранило живіт, пах і задню частину черепа. При таких травмах шансів на порятунок бійця, на жаль, не було.

“Ярік” переконався, що його побратим загинув і прийняв рішення повернутися на свої позиції, щоб повідомити про трагедію. Витягати тіло самостійно і без допомоги саперів було небезпечно, тому що місце підриву було щільно заміноване.

“За лічені хвилини про ситуацію дізнаються командири батальйону і бригади, командувачі штабів ОТУ, ООС, ЗСУ. Приймається рішення домовлятися з противником про евакуацію тіла через ОБСЄ і СЦКК. Поки йшли переговори, вилітає наш дрон і підтверджує наявність тіла і місце підриву”, – йдеться в пості.

Була укладена домовленість і під час повторного вильоту дрону підтверджена наявність тіла. При цьому був помічений безпілотник бойовиків, який намагався розгледіти, хто був у групі. Близько 14:00 група з 8 осіб, до якої входили озброєні розвідники, сапери і два неозброєних представника СЦКК, вирушила на евакуацію тіла Красногрудя.

Першим до місця підриву йшов Журавель, оскільки тільки він знав дорогу до тіла загиблого командира. Тільки четверо з 8 людей були в білих чохлах з написом “СЦКК”, касках і бронежилетах. Наголошується, що це були “Ярік”, один з саперів і два представника “СЦКК”.

Коли група вийшла в путь, пройшло вже 5 годин з моменту підриву “Міру”. Незважаючи на те, що бойовики могли забрати у загиблого рацію, групу відпустили з раціями на тій же прошивці, що і його.

“Група наближається до тіла командира. Першим підходить «Ярік». В 7-8 метрах від тіла з кущів лунає крик «Какого… ви тут шастаете?» і відкривається вогонь на ураження з трьох напрямків. «Ярік» отримує кульове поранення в ліву ногу вище коліна і падає на землю”, – йдеться в пості.

Не перевіривши, в якому стані знаходиться “Ярік”, група відійшла і повідомила командуванню, що він загинув. Пілот, який почув стрілянину відправив на місце подій дрон і майже одразу знайшов пораненого. На відео з дрона видно, що Журавель знаходився практично там же, де його поранили і недалеко від тіла командира.

“Тому будь-яка спекуляція противника, що група евакуації опинилася не в тому місці, де знаходилося тіло, є звичайною брехнею. Також дрон зафіксував білий желет і каску з написом СЦКК на пораненому”, – йдеться в пості.

Камера дрону також зняла, як Журавель самостійно зафіксував два турнікети на нозі – один під пах, а другий – вище коліна. Пілот дрона розповів про побачене комбатові і була сформована ще одна група для евакуації “Яріка”. Цього разу група з медиком без розпізнавальних знаків знову вийшла з раціями з тієї ж прошивкою.

“Режим радіомовлення постійно порушується комбатом, який занадто часто виходить на старшого групи і дізнається відстань до пораненого і обстановку, а потім по телефону передає інформацію командуванню. Мало того, медик бере з собою на вихід смартфон, екшн-камеру (яка пише все, що відбувається майже з самого початку) та особисті документи. Фатальна помилка, яка коштувала зливу величезного обсягу секретної інформації!” – йдеться в пості.

Група евакуації і поранений боєць рухалися назустріч один одному, але по різні сторони посадки. Спочатку «Ярік» став на дві ноги, а потім близько 50 метрів пройшов, спираючись на автомат. Коли знову почалася стрілянина, Журавель став повзти у напрямку до позицій ЗСУ і, не кидаючи автомата, наблизився до них приблизно на 250 метрів.

Тим часом медик Ільїн підійшов до “Яріка” на 30 метрів і міг бачити пораненого, оскільки на відео зафіксовано, як Журавель дивився в бік медика і махав рукою. Бойовики відкрили вогонь і поранений був змушений спуститися в балку. У цей момент дрон ЗСУ в останній раз зняв Журавля.

Ільїн теж спустився у балку, але почав панікувати, побіг, зачепив розтяжку і загинув на місці. Висока ймовірність, що на розтяжці була міна типу МОН, яка здатна пробити жилет і вбити людину. Це пояснює, навіщо ворог проводив розтин тіла медика, видаляючи внутрішні органи і уламки забороненого типу мінування.

Потім з боку ворожих позицій в район підриву медика «прилетіло» дві гранати з РПГ-7. Старший групи евакуації отримав контузію й уповз до точки виходу. Після цього ситуацію взяв на особистий контроль президент Володимир Зеленський і надійшла інформація про виїзд на місце подій голови ЗСУ Руслана Хомчака і представника ОП.

Під час виходу першої групи за тілом “Міру” була віддана команда привести сили і засоби в бойову готовність і навести зброю на цілі, але ніхто не знав, де ці цілі знаходилися. Під час другого виходу, за пораненим “Яріком”, один із вогнепальних засобів прикривав усю групу, а інші знову не знали, куди наводити зброю.

“Це говорить про те, що командування батальйону не орієнтується в місцевості і не здатне організувати прикриття своїх людей! Після відходу другої групи жоден із засобів вогневого ураження не працював. ЖОДЕН! Навіть стрілецька зброя!” – йдеться в пості.

Підкреслюється, що не було жодної спроби врятувати пораненого Журавля під прикриттям. В період з другої половини 13 липня по 18-е включно в районі, де бійця ще бачили живим, не було жодного обстрілу і жодної спроби його повернути. Тільки пілот дрону майже без перерв намагався відшукати “Яріка”, але рослинність в балці була такою густою, що не допоміг навіть тепловізор.

“Після цього вороги вільно розгулюють сірою зоною. На повний зріст. Їх ніхто не чіпає. Вони спокійно збирають тіла наших загиблих і ділять трофеї. Жодних обстрілів з обох сторін, повна тиша! Все це відбувається в 350 – 400 метрах від наших позицій! Саме так, поранений самостійно подолав близько 250 метрів і чекав допомоги в 350 метрах від наших позицій!” – ідеться в пості.

За даними медексперту, поранений 13-го Журавель помер від втрати крові в період з 14 по 16 липня і чекав на допомогу, стікаючи кров’ю, від 1 до 4 діб.

  • 13 липня в районі Зайцева, незважаючи на домовленість про «режим тиші», бойовики обстріляли групу військових, яка намагалася евакуювати тіло загиблого військовослужбовця ЗСУ Дмитра Красногрудя. В результаті обстрілу загинув військовий медик Микола Ільїн. Також на полі бою залишився поранений сержант Ярослав Журавель.
  • 17 липня терористи передали тіло медика українській стороні, однак упізнати його було неможливо.
  • 21 липня бойовики передали Україні тіло військового Журавля.
  • 23 червня стало відомо, що з тіла медика Ільїна вирізали нутрощі і кістки, а Журавель стік кров’ю.