Суспільство

“Зайнятись Росією серйозно”: Байден поверне підрозділ у справах РФ, який очолить ексаналітик ЦРУ

0

Колишній старший аналітик ЦРУ Андреа Кендалл-Тейлор очолить підрозділ у справах Росії та Центральної Азії, який має намір повернути обраний президент США Джо Байден. Про це йдеться в статті «LB.ua».

Підрозділ, який серед іншого розглядає питання, пов’язані з обмеженням агресивної політики РФ в сусідніх країнах, було розформовано за часів президентства Дональда Трампа. Проблематикою Росії і Центральної Азії займався європейський департамент.

Байден планує трансформувати Раду національної безпеки США (РНБ) – консультативний орган при главі Білого дому, де приймаються рішення щодо захисту державних інтересів як всередині Штатів, так і за кордоном. Вже в РНБ відновить роботу вищевказаний департамент, як це було і при Бараку Обамі.

Одним з офіцерів, якими Байден посилить РНБ, стане Кендалл-Тейлор. Раніше вона працювала по лінії російської розвідки і обіймала посаду старшого аналітика ЦРУ. Майже все своє життя розвідниця присвятила вивченню Росії.

З 2015 по 2018 роки Кендалл-Тейлор працювала заступником голови відділу з проблем Росії та Євразії в Національній Раді з розвідки. Якраз у цей період РФ вела активні бойові дії на сході України, організовувала торгові війни проти Білорусі, брала участь у бойових діях в Сирії та інше.

Відомо, що ексаналітик ЦРУ спеціалізується на проблемі стримування автократичних режимів і на їхній залежності від енергоресурсів.

У своїй статті для Georgetown Journal of International Affairs Кендалл-Тейлор писала, що російський лідер Володимир Путін вирішив почати війну проти України, оскільки був упевнений, що Київ і економічно, і політично, залежить від Москви. Тому, на його думку, американці та європейці не зможуть відразу дати адекватну відповідь.

Чиновниця вважає, що для уповільнення агресивної політики Кремля недостатньо одних тільки соціально-економічних стримуючих заходів.

“Путін посилює російський вплив дешевими засобами – обмежене військове втручання, кібероперації та кампанії впливу обходяться відносно недорого. В Україні та Сирії, наприклад, Кремль застосував стільки сил для досягнення своїх цілей, щоб загальні витрати дорівнювали незначному відсотку ВВП РФ», – вважає Кендалл-Тейлор.

На її думку, нинішня поведінка американської влади на міжнародній арені лише дозволить Москві в майбутньому зберегти ресурси для подальшого впровадження своєї політики.

«Путін побачив, що використання військової сили посилює позиції Росії на переговорах із Заходом, що такі дії є найбільш ефективним способом для залучення його уваги… В цьому відношенні сучасні військові інструменти, такі як кіберзброя, стали набагато більш важливою частиною інструментарію зовнішньої політики Путіна, що дозволяє припустити, що в майбутньому він буде дотримуватися більш агресивного і мілітарного підходу», – пояснила офіцер.

Також вона вважає, що Путін усвідомлює всю хиткість режиму після його відходу, тому намагається переконати своє оточення, що система життєздатна. Кендалл-Тейлор впевнена, що саме з цієї причини він заздалегідь оголосив конституційну реформу, щоб захистити владу від можливих потрясінь.

Кендалл-Тейлор переконана, що режим Путіна буде повалений, але поки у нього є можливість, він продовжить впливати на світопорядок і змінювати правила гри на міжнародній арені.

Джерело

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16