Суспільство

“Заморозити навіки!” Проукраїнські лобісти домоглися нових “смертельних” санкцій США проти “Північного потоку-2”

0

США готують нові санкції щодо російського газопроводу «Північний потік-2“, які можуть повністю заморозити проєкт. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Конгрес США розглядає введення нових санкцій, які передбачають обмежувальні заходи щодо краново-монтажного трубоукладального судна “Академік Черський”.

Цей корабель планувалося переобладнати для того, щоб завершити будівництво. Однак санкції будуть націлені на компанії, які візьмуться за переобладнання, а також на фірми, що надають послуги зі страхування, інспекції та сертифікації газопроводу.

Зазначається, що члени Конгресу взялися за нові санкції через те, що їх «дотиснули» українські лобісти – співробітник НАК «Нафтогаз України» Вадим Гламаздін і Олександр Харченко, якого видання називає співробітником Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Вони чотири роки намагалися переконати Адміністрацію президента Дональда Трампа в необхідності цих санкцій.

Лобіювання українців і підтримка сенатора Теда Круза вже зупинили будівництво газопроводу в 2019 року, коли був введений пакет санкцій. За словами Гламаздіна, нові санкції стануть “останнім цвяхом у кришку труни цього проєкту«, оскільки вони позбавлять Росію практичного способу добудувати “Північний потік – 2”.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу “Північний потік – 2” через загрозу внутрішньому ринку ЄС.